Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spryskiwacze reflektorów


mhmm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Chciałbym się dowiedzieć jak działają spryskiwacze reflektorów, a mianowicie zauważyłem jedynie ich działanie w godzinach porannych jeśli jest na dworze jeszcze szaro i działają po uruchomieniu spryskiwaczy na szybę przód.

Jeśli chodzi o działanie spryskiwaczy reflektorów np. W słoneczny dzień to już nie działają. 

Przełączalem światła z jazdy dziennej na mijania itd. I tak nie działa w słoneczny dzień.

 

Czy jest to jakaś reguła? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacze reflektorów działają przy pierwszym aktywowaniu manetki spryskiwaczy, jeżeli miałeś przełącznik świateł ustawiony w pozycji "Auto" a czujnik zmierzchu aktywował światła mijania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie jazdy opisałem jak. Na postoju możesz urządzeniem diagnostycznym w testach wykonawczych aktywować.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mhmm napisał(a):

A czy da się w jakiś sposób jeszcze to wymusić ?

Możesz też  w dzień przysłonić czujnik światła na szybie i wtedy spróbować . Spryskiwacze lamp działają nie za każdym razem gdy naciskamy dźwignię manetki . Z reguły jest to co czwarte naciśnięcie manetki . Nie wiem jak w b9 , ale w niektórych autach jak płynu jest poniżej połowy w zbiorniku to też spryskiwacze reflektorów nie zadziałają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mariusz36 napisał(a):

Możesz też  w dzień przysłonić czujnik światła na szybie i wtedy spróbować

Teoretycznie tak, ale musisz uważać bo w momencie aktywowania manetki spryskiwacza wycieraczki od razu idą w górę. Jak masz coś na szybie, czym przysłaniałeś czujnik, to zabiorą to wycieraczki. Jak przysłonisz ręką musisz ją szybko cofnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...