Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a5 vs cupra


Tomafx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie - co Wy byście kupili mając kwotę ok. +, - 180 tyś.  Tylko 2 auta są brane pod uwagę:

 

Nowy: cupra formentor 2.0 tfsi 190 km 4x4, automat doposażony,  felga19, audio itd. 

 

Używany: audi a5 tfsi sportback 2020/21r przebieg ok 60 tys km, automat głowinie ośka lub jak sie trafi quattro w średnim wyposażeniu- zależy jak się trafi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomafx napisał(a):

Nowy: cupra formentor 2.0 tfsi 190 km 4x4, automat doposażony,  felga19, audio itd. 

za tym autkiem przemawia oczywiscie "nowosc" oraz wygoda wsiadania / wysiadania - jest to jednak wyzsze auto od A5

 

10 godzin temu, Tomafx napisał(a):

Używany: audi a5 tfsi sportback 2020/21r przebieg ok 60 tys km, automat głowinie ośka lub jak sie trafi quattro w średnim wyposażeniu- zależy jak się trafi. 

Nie napisales o ktorym TFSI myslisz, ile KM (190 / 204 / 245 / 265) ? za tym autem przemawia jakosc, "prestige" i dzialajace w nim systemy bezpieczenstwa. Co do wygladu to juz kwestia gustu. Tutaj jednak koniecznie quattro, szczegolnie jezeli bedzie silnik > 200KM

 

Widze ze masz A5 2015, wiec juz masz jakies zdanie na temat tego auta. No coprawda tutaj przesiadasz sie na nowa platforme A5, jest faktycznie duzy postep.

Natomiast cupra to jakby  nie bylo bardzo ladne auto, zyskalo bardzo wiele zwollennikow. Niestety nie mialem okazji jechac. Zdecydowanie musisz odbyc jazde testowa (obydwoma!), poogladac testy na YT obu aut.

Koniecznie zrob liste wyposazenia jakie MUSISZ MIEC! - wtedy zobacz dokladnie cenowo jak sprawy sie maja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cupra.  Nowe Audi są już jakieś smętne, wykonanie i materiały coraz gorsze. Awaryjność z tego co się słyszy w górę, koszty utrzymania jak coś walnie poza gwarancją kosmos. 

A Cupra? Wyróżnia się, wygodniejsze, doposażone jak sam mówisz. Zależy jeszcze czego oczekujesz od auta, czy wozisz dzieciaki, miasto czy na trasy itp. 

 

Wielkościowo auta te same. 

 

Mnie osobiście Audi zaczyna męczyć. Zanim kupię kolejne przemyślę to 2 razy. Jedyne co mnie przy nim trzyma to "akcenty premium"- lepiej wyciszone, bardziej miękka tapicerka, dużo skóry. Ale za nic bym się nie zgodził na auto, w którym klimą steruje się z poziomu np ekranu i nie ma przycisków fizycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, golfagn napisał(a):

lepiej wyciszone, bardziej miękka tapicerka, dużo skóry.

dlatego to  wlasnie Audi (segment PREMIUM) a nie Cupra ;) 

Jezeli dla kolegi wieksza wage ma wyciszenie (np. dla mnie to bardzo wazne) i akcenty premium to wezmie A5. 

Jezeli natomiast za ta sama kwote chce nowszy rocznik i mniejszy przebieg kosztem "jakosci" (to wezmie Cupre).

Zreszta to zawsze jest odwieczny temat. Zawsze marka premium bedzie drozsza, ale tez powinna byc lepiej wykonana itp. Ja mialem podobnie, kupujac, albo Passat albo A4 - tez dylematy, Passat wiekszy, rok mlodszy itp, ostatecznie wybralem Audi i sie ciesze z wyboru i roznica jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej chciałbym nowe audi...Wtedy bym się nie zastanawiał.  Za Cupra przemawia tylko to, że jest nowe, powiedzmy wygląd i silnik- dynamika też dobra. Audi to audi i tak mi zostaje,  musi być automat bezyna 2.0.tfsi moc bez różnicy,  bardziej się liczy wyposażenie,  przebieg, stan i salon audi z pełną dokumentacją. Jedeno dziecko juz duże, jazda  80% miasto 20% trasa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomafx napisał(a):

Najlepiej chciałbym nowe audi...Wtedy bym się nie zastanawiał.  Za Cupra przemawia tylko to, że jest nowe, powiedzmy wygląd i silnik- dynamika też dobra. Audi to audi i tak mi zostaje,  musi być automat bezyna 2.0.tfsi moc bez różnicy,  bardziej się liczy wyposażenie,  przebieg, stan i salon audi z pełną dokumentacją. Jedeno dziecko juz duże, jazda  80% miasto 20% trasa. 

no to jak masz takie podejscie uwazam ze sie nie zastanawiam i patrz za Audi.

Audi z przebiegiem 60 tys zadbane = nowe audi.

Inaczej zawsze mozesz miec niedosyt ze jezdzisz seatem zamiast audi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...