Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki 1.9tdi 150km


adrianzgred

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Witam w moim 1.9tdi słychać dziwne stuki wie ktos może co jest przyczyną?

   

 

Edytowane przez adrianzgred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to klepanie wałka... - do wymiany plus reszta współpracujących z nim gratów... na szczęście Ty masz tylko jeden, w 2.5 są 4 😉

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dziwne aby miały się skończyć tak szybko, skoro było wymieniane bo to dobre części są... chyba że coś spartolone przy wymianie było...

 

a powiedz ile ty na tym przejechałeś po wymianie i jaki olej zalany?

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej jak najbardziej ok, a przelot zdecydowanie zbyt krótki na zużycie wałka ( o ile mnie pamięć nie myli żywotność wałka w .1.9 tdi to minimum ok 90tyś, w zależności kto jak dba).... albo błąd w sztuce podczas montażu ( tam jest jakiś haczyk ale kurcze nie pamiętam bo nie posiadam 1.9) albo jakiś cud i to coś innego, chodź po nagraniach ewidentnie słychać klepanie

 

ewentualnie jest jeszcze teoretycznie możliwość przeskoczenia rozrządu o jakieś max 2 zęby... - wtedy również jest podobne klepanie, ale to hmm naciągana teoria ale byłem światkiem takiej sytuacji...

 

tak czy inaczej w pierwszej kolejności na Twoim miejscu czym prędzej podniósłbym pokrywę zaworów i zobaczył co tam się dzieje puki diabeł się nie narobił jakiś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie w jaki sposób były te szklanki wymieniane. Łatwo tak kogoś oczerniać ale znam realia, mechanik zapewne składał to w warunkach nieodpowiednich dla takiej roboty. Wpadł syf do silnika, zapchał smok i brakło chłodzenia na tłoki, przez co silnik się zatarł.

 

Jest to jedynie mój domysł który właściwie nic tu teraz nie wniesie. Tylko rewizja smoka pompy olejowej powie co ją przytkało ale czy w razie zgodności mojego przypuszczenia mechanik się przyzna? Wątpię.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...