Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klocki hamulcowe tył


Kemysz79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Sprawa niby Błacha ale... chcę zajrzeć do tylnego zacisku tj. skontrolować uszczelki, prowadnice itd. Czy dam radę założyć zacisk na te same tarcze i klocki bez wkręcania tłoczka? Poprostu założyć tak samo jak ściągnąłem? Zaznaczę że tarcze I klocki mają odpowiednią grubość i nie ma potrzeby ich wymiany. Zależy mi na wyczyszczeniu zacisku i jarzma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wciśniesz pedału hamulca w trakcie tej operacji to tłoczek sam od siebie się nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie będzie problemu z założeniem zacisku? A czym posmarować prowadnice? smar grafitowy.. smar silikonowy..smar ceramiczny.. wazelina techniczna czy specjalnym smarem do zacisków..bo już nie wiem kto ma rację. Tyle tego na internetach 😞😓😩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kemysz79 napisał(a):

Czyli nie będzie problemu z założeniem zacisku? A czym posmarować prowadnice? smar grafitowy.. smar silikonowy..smar ceramiczny.. wazelina techniczna czy specjalnym smarem do zacisków..bo już nie wiem kto ma rację. Tyle tego na internetach 😞😓😩

 

po co chcesz tam grzebac ?

działa czy cos sie grzeje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wyczyścić zacisk i jarzmo. Nie wiem czy się grzeje, raczej nie, opory toczenia na rolkach są takie same. Może wyczyścić tylko po ściągnięciu koła?? Można tak??

 

A i zapomniałem, miałem coś takiego...przy mocnym hamowaniu do zera razem z lewoskrętem zapalił się abs I esp. Skasowałem bładvlewego tylnego czujnika i jest spokój. 

 

Jeszcze słychać lekki szum tylnych kół ( po podniesieniu auta delikatnie szumią obracane koła) oczywiście auto da się przestawić bez oporu jedną ręką poruszając kołem do tyłu i do przodu.

 

Kolego Dev, czy to normalne ( klocki delikatnie ocierają o tarcze )? Samochód toczy się w garażu lekko ale na podnośniku nie działa to tak jak koło fortuny....troszkę mocniej muszę zakręcić. Gdzieś wyczytałem że to norma, konstrukcja i działanie zacisków. Tarcze mam nowe i klocki też niczego sobie, widać smar na jarzmach w miejscu styku z klockiem. Oczywiście wszystko OE montowane jeszcze w ASO Audi DE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej odpowiedzi padło stwierdzenie że jak nie nacisnę pedału hamulca tłoczek się nie ruszy. Czyli jak ściągnę zacisk będę go mógł założyć na klocki bez wkręcania tłoczka? Nie mam urządzenia do wkręcania tłoczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dev, jaki zestaw naprawczy polecasz do tylnego zacisku? Chodzi o prowadnice i gumki. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ty masz coś z głową albo problemy z czytaniem?? Pytałem o prowadnice i gumki a nie o zestaw naprawczy zacisku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...