Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuk podczas hamowania, zmiany trybu jazdy


karolkrupa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zauważyłem że S-tronic potrafi stukać, szarpać itd.

 

U siebie zauważyłem, że w momencie zwalniania, dojeżdżania do świateł czasem pojawia się pewien stukot (nie zawsze). Wydaje mi się, że jest to moment redukcji z 2 na 1.
Zauważyłem, że czasem jest tak, że samochód praktycznie zatrzymuje się na 2 biegu po czym wrzuca 1, wtedy dźwięk ten nie występuje.


Dodatkowo, jeśli wrzucam np. z D -> R i R -> D występuje podobny stukot. Udało mi się to nagrać na filmiku w garażu podziemnym (otwarte okno), na dworze zwykle tego nie słyszę i nie zauważam.
Po nagraniu filmiku ze zmiany trybu jazdy w tym samym garażu przy otwartym oknie, że na 1 biegu przy niewielkiej prędkości przy puszczaniu i dodawaniu gazu też słychać jakiś stuk.

Ogólnie sama skrzynia działa według mnie dobrze, w momencie przyspieszania i normalnej jazdy nie czuć zmian biegów itd.
Raczej nie przeciąga biegów itp. Nie mam zbytnio porównania więc ciężko mi coś powiedzieć na ten temat.

Jedyne co mi się trochę nie podoba to w momencie zwalniania przy redukcji potrafi nie raz odczuwalnie przyhamować. Gdzieś czytałem, że to kwestia odzysku energii, mam mHEV.

Wrzucam filmiki pokazujące objawy. Mam nadzieje, że ten typ tak ma lub np. początek końca dwumasy a nie skrzyni, poza tym skrzynia działa fajnie :)

 

Słyszałem też gdzieś że aktualizacja oprogramowania może pomóc, ktoś coś wie w tym temacie?

 

Moje auto to A5 18r 102k przebiegu. 2.0 TFSI 190KM S-Tronic, skrzynia SVN. Olej w skryni wymieniany w ASO przy 56k km. W moim posiadaniu od kilku miesięcy i 5kkm.

 

P.S. Może ktoś wie gdzie w Lubelskim można spokojnie zrobić wymianę oliwy z filtrami w stronicu?

 

Edytowane przez karolkrupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...