Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny zamek wzbudza się co jakiś czas i zamyka auto bez klucza i pilota


mbedi
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez mbedi,

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem ale nie znalazłem podobnego problemu. Mianowicie mam u siebie A4B6 Avant który rozładowuje akumulator po nocy czasem dwóch. Dopatrzyłem się że auto mimo iż zamknięte to co jakiś czas uruchamia zamki na zamknięcie auta w tym momencie wzbudza się i występuje pobór prądu około 1A po kilku chwilach pobór spada do 0.06A i jak już ma się uśpić to znów zamyka już zamknięte auto i tak w koło. Wymontowałem moduł komfortu pod nogami kierowcy i kiedy miałem go w ręce auto dalej się zamykało, odpinałem po kolei wtyczki z drzwi w słupku nie wszystkie na raz bo nie słyszał bym że się zamyka i dalej auto się zamyka. Pilot w kluczyku nie działa bateria padnięta zresztą zanosiłem kluczyk daleko bo myślałem że to może jego awaria wysyła polecenie zamknięcia auta ale dalej nic. Ma ktoś jakiś pomysł? Najbardziej dziwi mnie że odpiąłem moduł komfortu a on dalej się zamykał. Jedyny błąd jaki zgłasza moduł komfortu to czasem błąd 01332 49-00 i 01332 80-00 w komunikacji jednoprzewodowej z modułem drzwi pasażera, podmieniłem ten moduł na inny z inną końcówką literową błędu brak auto dalej się zamyka. Brak już mi pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 4 szyby w prądzie to zamkami sterują moduły w drzwiach dlatego nadal działały pomimo odpięcia MK. Sprawdź kable w przelotce drzwi, które zgłaszają bład komunikacji jednoprzewodowej. Na 99,9% masz tam uszkodzony co najmniej 1 kabel. Jak to naprawisz możemy myśleć co dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
46 minut temu, Skowrix napisał(a):

Jeżeli masz 4 szyby w prądzie to zamkami sterują moduły w drzwiach dlatego nadal działały pomimo odpięcia MK. Sprawdź kable w przelotce drzwi, które zgłaszają bład komunikacji jednoprzewodowej. Na 99,9% masz tam uszkodzony co najmniej 1 kabel. Jak to naprawisz możemy myśleć co dalej. 

Właśnie zgłaszał drzwi pasażera przednie odpiąłem wtyczkę ze słupka wyeliminowałem całe drzwi ich moduł i wiązkę w przelotce bo ona zostaje z drzwiami a gniazdo jest w słupku i dalej auto się zamykało, tak zrobiłem po kolei z każdymi drzwiami z osobna. Zresztą po podmianie samego modułu prawych drzwi z silnikiem szyby na inny błędu nie było a dalej się zamykał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem był jednak moduł komfortu, po wymianie i prawidłowym kodowaniu problemy zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...