Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 lift - brak wspomagania, nie da się wejść w sterownik


hunter999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze wspomaganiem a mianowicie kierownica na zegarach świeci się na czerwono, a jak chciałem wejść vcdsem w 44. steering assist to wyskakuje mi komunikat że nie może połączyć się ze sterownikiem, wiecie co może być przyczyną bądź co sprawdzić?

Coś mi podpowiada że sterownik jest uszkodzony (ten na maglownicy) chyba że sprawdzenie tej maglownicy to nie jest numer 44.

 

Proszę o pomoc bo już mnie to męczy kilka dni a nie da się autem jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wszystko wiem, po wymianie sanek nie mam podłączonej wtyczki od maglownicy tej 6 pinowej, majster musiał gdzieś ją wsadzić, wiecie może skąd ona zaczyna wychodzić z przewodami ? chcę to jak najszybciej sobie podłączyć już sam bo to nic trudnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz podpowiedzieć czy ona gdzieś z góry wychodzi ? bo te zasilające z tego co widziałem to idą gdzieś tam podłogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Musi być gdzieś w okolicy maglownicy. Poszukaj dobrze.

Niestety nie znalazłem tej wtyczki, pomyślałem że może urwał ją czy coś ale nie widać luźnych przewodów, skąd ta 6 pinowa wtyczka wychodzi fabrycznie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma schematów pokazujących jak przebiegają wiązki. Schematy mówią tylko skąd idą dokąd. Trzeba pod maską i pod autem poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie ma schematów pokazujących jak przebiegają wiązki. Schematy mówią tylko skąd idą dokąd. Trzeba pod maską i pod autem poszukać.

Ok, a masz może informację skąd wychodzi wiązka ? od tego miejsca bym zaczął szukać, żeby nie okazało się że urwał mi wtyczkę :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny przewód zasilający ( czarny 16 mm²) idzie z bezpiecznika płytkowego na poniższym rysunku oznaczony nr 3.

Sprawdź czy ten bezpiecznik płytkowy nie jest spalony (miernikiem po obu stronach płytki).

20231110_173130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem nie mówisz o tej wtyczce gdzie są 2 grube przewody którą pokazuje na zdjęciu ? bo tą to mam podłączoną normalnie.

wawgawg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jeżeli jeden z nich to czarn 16 mm² to możliwe, że to te.

tak, jeden jest czarny drugi czerwony i to raczej jest info o tych przewodach, a mi chodzi o te przewody z wtyczki 6 pinowej które odpowiadają za komunikację i sterowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podszybiu masz puszkę bezpieczników oraz złączek. Z bezpiecznika nr 15 idzie czarno-fioletowy przewód na tę 6-cio pinową wtyczkę.

Następnie 17-to pinowego białego  złącza oznaczonego na dolnym rysunku jako H, idą dwa przewody do tej 6-cio pinowej wtyczki. Przewód żółty z pinu 7 oraz przewód zielony z pinu 9.

20231110_182440.jpg

20231110_183052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...