Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmniejszona tablica rejestracyjna


Krzysztof_Winiarczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem przed rejestracją swojego a4 b8 z USA, zastanawia mnie czy amerykańska ,,ramka" z tyłu na rejestracje jest wystarczającym powodem aby wystąpić o tablice skrócone, czy jest to raczej wpakowanie się na minę z kwestią przyszłych przeglądów oraz potencjalnych kontroli drogowych? Po rozmowie z diagnostą mam mieszane uczucia co do tej kwestii. Widziałem w Lublinie S4 oraz zwykłą A4 posiadającą takie tablice jednakże nie miałem możliwości porozmawianie z właścicielami. Czy ktoś z forumowiczów ma takie tablice i mógłby podzielić się swoim doświadczeniem ?

 

Z góry przepraszam jak nie ten dział 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zajrzeć do wniosku o rejestrację, gdzie jest czarno na białym napisane 😁 

 

Wnoszę o wydanie tablic samochodowych zmniejszonych i oświadczam, że w pojeździe są zmniejszone wymiary miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do umieszczenia tablic rejestracyjnych: (Tak/Nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość co jest we wniosku, urząd przyjmie wszystko, potem ewentualnie może wystąpić z postepowaniu o poświadczeniu nieprawdy,  jednakże co na to policja oraz diagności w kwestii zmniejszonych tablic? Chodzi dokładnie o taki punkt w rozporządzeniu:

 

jednorzędowe zmniejszone – do oznaczania pojazdów silnikowych posiadających zmniejszone wymiary miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do umieszczenia tablicy rejestracyjnej, z wyłączeniem motocykli, ciągników rolniczych, pojazdów wolnobieżnych wchodzących w skład kolejki turystycznej i pojazdów rodzaju „samochodowy inny”;

 

Ustawa natomiast mówi o integralnej części konstrukcji pojazdu jako miejscu przeznaczonym na tablicę rejestracyjną, nie ma nigdzie w polskim prawie jednoznacznie określonego terminu ,,integralna cześć pojazdu" - w niektórych ustawach jest to rozpatrywane jako karoseria która podlega homologacji, w innych chodzi o oświetlenie itd. 

 

Czy ta ,,ramka" w wersjach USA jest faktycznie miejscem konstrukcyjnie przeznaczonym lub można ją uznać w 100% za integralną część pojazdu, czy raczej chodzi o klape bagażnika, która sama w sobie po zdjęciu ramki umożliwia zamontowanie standardowej tablicy? 
Czy może ktoś spotkał się z problemem posiadając skróconą tablicę w swojej b8 ? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2023 o 02:00, Krzysztof_Winiarczyk napisał(a):

Mam świadomość co jest we wniosku, urząd przyjmie wszystko, potem ewentualnie może wystąpić z postepowaniu o poświadczeniu nieprawdy,  jednakże co na to policja oraz diagności w kwestii zmniejszonych tablic? Chodzi dokładnie o taki punkt w rozporządzeniu:

 

jednorzędowe zmniejszone – do oznaczania pojazdów silnikowych posiadających zmniejszone wymiary miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do umieszczenia tablicy rejestracyjnej, z wyłączeniem motocykli, ciągników rolniczych, pojazdów wolnobieżnych wchodzących w skład kolejki turystycznej i pojazdów rodzaju „samochodowy inny”;

 

Ustawa natomiast mówi o integralnej części konstrukcji pojazdu jako miejscu przeznaczonym na tablicę rejestracyjną, nie ma nigdzie w polskim prawie jednoznacznie określonego terminu ,,integralna cześć pojazdu" - w niektórych ustawach jest to rozpatrywane jako karoseria która podlega homologacji, w innych chodzi o oświetlenie itd. 

 

Czy ta ,,ramka" w wersjach USA jest faktycznie miejscem konstrukcyjnie przeznaczonym lub można ją uznać w 100% za integralną część pojazdu, czy raczej chodzi o klape bagażnika, która sama w sobie po zdjęciu ramki umożliwia zamontowanie standardowej tablicy? 
Czy może ktoś spotkał się z problemem posiadając skróconą tablicę w swojej b8 ? :D

 

Ta blenda z tyłu może stanowić problem natomiast z przodu sam mam grill z blendą usa. Co na to policja ? Nie wiem nie miałem przyjemności . Co na to diagnosta ?  przyczepił się ale podbił przegląd. Ma być miejsce na tablice małą jest ? Jest a że tutaj jest z przodu a nie z tyłu no to sorry ale nigdzie nie pisze ze ma być z tyłu , tylko że ma być o tym w sumie z diagnostą dyskutowałem jak mi mówił że z tyłu jest miejsce na dużą tablicę a ja mam małą 

 

PSX_20230428_124535.thumb.jpg.6798d235dfe3adf5b131e927f737ccff.jpg

PSX_20220427_125241.thumb.jpg.cd8406729a2e1772eb4fbee36584104a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...