Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Duży przebieg, słabe osiągi - co robić ?


llooll19

Rekomendowane odpowiedzi

na codzień to zależy od stylu jazdy, ale jak chcesz w miarę dynamicznie się poruszać ale bez agresji to tak do ok 3000 mniej więcej może troszkę więcej. Ale jak od czasu do czasu nie przegonisz silnika na wyższych obrotach to samochód zdziadzieje i nię będzie chciał potem jeździć w tych zakresach.

Dźwięk silnika powyżej 4000 to jest poezja a nie ryk :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym rykiem to jak kto lubi .. jak miałbym civica 5 ( żelazko) to wstawił bym sobie jeszcze sportowy tlumik i przy 2 tys nieslyszał bym swoich myśli ale to by było fajne, jednak audi takie jakie mam raczej powinno dokładnie odwrotnie się zachowywać i kierowca powinien sie chyba rozkoszować komfortem jazdy ;p

pozdrawiam

PS dziekuję za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne.. u mnie przy 4tys jest jeszcze cicho, spróbuj odkręcic korek od wlewu paliwa, mi nie wchodził powyzej 4tys, poniewaz robiło sie podcisnienie w baku.

A porównywanie passata do a4 to pomyłka, co z tego ze silnik jest dobrze odizolowany jak w srodku plastiki graja tak ze nie da się wytrzymac, mam passata i cenie go za inne rzeczy ale napewno nie za cisze w srodku auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tez sie dolacze do a4 ADP 1.6 ALE u mnie jest inaczec jak jest zimny to ma kopa nawet jak na te 100 koni ale jak troche sie juz zagrzeje to niema mocy i tak taki mam problem co robic?

Zalezy jak duza jest odczuwalna roznica - kazdy silnik gdy zimny jest znaczniej dynamiczniejszy - prawa fizyki. (ale co nie znaczy ze pilowanie go na zimnym jest zdrowe) Praca silnika w pewnym stopniu zalezy od temperatury i wilgotnosci powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...