Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik położenia wałka rozrządu w A4 B6 1.8T i jego napięcie


QuikSilver

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pokazuje błąd czujnika wałka rozrządu, sygnał za niski

jakie powinno być napięcie na pinach bo jak sprawdziłem miernikiem to miedzy pinem 1 a 3 pokazuje 5V, czy to na zapłonie czy odpalonym aucie kupiłem na szybko używkę i dalej wywala błąd. za nim kupie nowy czujnik chce się upewnić bo może być coś innego.

co do błędów to jest tylko jeden

16726 czujnik polozenia rozrzadu G40

P0342 - 002 sygnał za niski

jeśli chodzi o grupe 93 to w 3 pole jest puste

w grupie 90 jesli chodzi o ustawienie rozrządu pokazuje miedzy -1 a 0

Zawartość dodana 30 minuty później

kupiłem nowy czujnik z hella i bez zmian, coś ktoś może podpowie boje się że zostanie ściągniecie pokrywy i sprawdzenie położenie wałków ale przy przestawieniu powinny być jakieś wartości a tu pusto i ten sygnał za niski

Zawartość dodana 24 minuty później

szukałem różnych informacji i jest coś takiego że może być  problem z modułem J234 czyli air bag, sprawdziłem i zero błędów, ma ktoś może schemat pinów komputera silnika w 1.8T i schemat modułu air bag

Edytowane przez QuikSilver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej sprawdziłem napięcie  na wtyczce jest 5V, sprawdziłem czy przewód do komputera jest cały i jest okey, sprawdziłem miernikiem jakie napięcie daje czujnik na pinie 2 i tam mi pokazuje 0.3V, ktoś potrafi rozwiązać zagadkę ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samego ustawienia wałków względem siebie nie sprawdzałem, gdyby coś się przestawiło to powinno pokazac odpowiednie wartości w grupie 93 a tam jest puste pole, to co mi udało się poszukać to że błąd związany jest typowo z usterką elektryczną. Silnik pracował normalnie wymieniałem reduktor od LPG pozniej odpowietrzałem układ chłodzenia a jak skończyłem to zastałem check na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...