Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie koło lewego dolnego rogu szyby po wymianie tarcz i klocków


pomidorki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Wymieniałam w serwisie klocki i tarcze ham. z przodu. Wszystko ok ale po kilkunastu km, przy wolnej jeździe/toczeniu się coś zaczyna delikatnie buczeć z okolic lewego dolnego rogu szyby. Jakby nieprawidłowe ciśnienie w jakieś rurce. Co ciekawe, po delikatnym muśnięciu pedału ham. buczenie ustaje. Wystarczy też czasami zawrócić samochodem albo skręcić w którąś stronę na skrzyżowaniu. Pojawianie się hałasu jest nieregularne, ale występuje tylko na ciepło. Można jechać 30 km i tego nie będzie, albo 30 km i będzie non stop.

Serwis założył mi drugi komplet tarcz i klocków - to samo. Hamulec odpowietrzony jest dobrze (2 razy), zresztą pedał zachowuje się identycznie jak przed pierwszą wymianą.

Wymienili mi również przewód serwa z zaworkiem, nic to nie dało.

Rozkładają ręce, nie wiedzą skąd dochodzi hałas, uważają, że serwo/pompa hamulcowa.

Mają rację? 

Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam Monia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłaś za oba komplety hamulców? Czy koło jest ciepłe kiedy występuje to buczenie? Zrób zdjęcie tarczy hamulcowej zaraz po hamowaniu. Pedał hamulca jest twardy czy wchodzi w podłogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłam za jeden, bo moje i tak były do wymiany - czy to ważne? Za rurkę też nie zapłaciłam. Chłopaki z serwisu chcą znaleźć przyczynę, a nie mnie skroić :)

Oba koła mają identyczną odczuwalną temperaturę.

Pedał jest taki jak powinien być i tak jak był na moich tarczach - nie bardzo twardy i nie wchodzi w podłogę. Układ nie jest zapowietrzony, a serwo tak jakby działało ok. Tylko pojawia się tak jakby wibracja powietrza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...