Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MHS2 mapy 2023


gigusek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdwcznie potrzebuję pomocy Otóż chcę wgrac nową mapę do nawigacji moj system MHS2-ER-AU-P2035   MU Software 0235 mapę kupiłem na karcie sd do tego systemu 0235  miała sama się zaktualizować lecz nie czyta karty w czytniku pop[rzednia mapa jest z 2019 roku czytałem temat użytkownika Yoda i umnie wyglada temat podobnie kod legalności w czeronym menu kończy się na literę f  wiec moze trzeba dograć ten patch MHS2_Activator_Made_By_Congo.pdf je proszę o pomoc jeśli nie mam pojęcia jak ewentualnie wgrać tem patch proszę o pomoc iwytłumaczenie jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uaktualniłem najpierw jednostkę do wersji P2035, potem dodałem patch o którym piszesz ".....by Congo" (w załaczniku opis jak wgrać)  , potem wgrałem _patch_P2035_v2.7z (dodało mi kody FEC), na koniec wgrałem na kartę SD najowsze mapy P330_N60MIBSCALE1_EU_NT_Q3.22 ECE_2023-2024 (V03959803PR).7z oraz wgrałem z karty SD punkty POI ze stycznia 2024.  Wszystko śmiga i działa poprawnie. Dodam, że też mam małą nawigację DELPHI i mapy na SD!!

Uwaga!! Po spatchowaniu będzie wyskakiwał bład w module

5F-Elektr. informacji:

Znaleziono 1 błąd:
1555 - Sprawdzanie układu zarządzania wersją oprogramowania
          B201A 00 [009] -  -
          [Check software version management]
          Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów.

 

Na tym forum jest opisane jak to można spróbować "naprawić" - u mnie nie zadziałało (ale można spróbować) i ogarnął mi to gościu przy okazji parametryzacji kamery aby odczytywało znaki drogowe.

Powodzenia.

MHS2_Activator_Made_By_Congo.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na e mail podesłać pliki do POI mam ten sam system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lukasz19tdi napisał(a):

Możesz na e mail podesłać pliki do POI mam ten sam system

POI z 01.2024.7z.txtUsuń rozszerzenie txt i rozpakuj. Jednostkę musisz mieć z patchowaną!!! Wgrywasz na SD (FAT32) 2  pliki ze spakowanego pliku europe.rar (  folder PersonalPOI i plik metainfo2.txt ) - instalujesz,  potem osobno (jeszcze raz) takie same pliki ze spakowanego pliku d-a-ch.rar. Na tym forum w A4 B9 - Nawigacja jest opis jak poprawnie uruchomić to co chcesz by ci MMI informowało i pokzywało na mapach!!!

Edytowane przez Jari1234567
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję zł👍

Powiedz bo pytałem w innym poście, masz wyświetlane informacje z nawigacji na fisie po spatchowaniu jednostki?

Edytowane przez lukasz19tdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lukasz19tdi napisał(a):

masz wyświetlane informacje z nawigacji na fisie po spatchowaniu jednostki?

Tak ale wymaga to VCDS-a i ustawień. Jest wszystko opisane na forum - też w dziale A4 B9.

Mapa na wyświetlaczu FIS
Wybierz sterownik 5F (Elektronika układów informacyjnych)
Adaptacje
[VO]_Dashboard_Display_Configuration (RDID $0B5A)
[LO]_navigation_map_transmission_mode --> [VO]_MOST_Streaming
[LO]_navigation_map_compression_mode --> [VO]_H264
[LO]_navigation_map_Resolution --> [VO]_resolution_1
Wymagana kierownica z MuFuPlus

Edytowane przez Jari1234567
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazały się mapy na 2024 do małej nawigacji Delphi ( mapy na karcie SD)

P350_N60MIBSCALE1_EU_NT_Q1.23-mhs2

Link: https://mega.nz/file/pDJTDCoQ#DZIGjSMHgyw9wUW39PJXe95YjsqB4jv3Mc-ieQFu-X0

 

Sprawdzone, działa!!

Edytowane przez Jari1234567
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jari1234567 Jak aktualizowałeś softa do p2035? Z Putty i D-Linkerem czy jakoś po aktywatorze congo w red menu? Opłaca się aktualizować z P0470? Działają mapy satelitarne u ciebie? Na swoim sofcie po aktywatorze Congo nie mogę wgrać tych PPOI co wysłałeś (mapy działają) i zastanawiam się nad aktualizacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bonsko napisał(a):

Działają mapy satelitarne u ciebie?

Widok satelitarny działa po wykupieniu licencji na funkcję na żądanie Audi Connect nawigacja i rozrywka. Wersja softu P2035 daje możliwość korzystania z widoku satelitarnego ale go nie uruchamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widoku satelitarnego nie mam. Nie wiem czy w Delphi idzie to uruchomić!!! Co do POI to faktycznie nic nowego nie mogę wgrać!!! Ostatnie jakie mogłem to te od Muskel1 (chyba z czerwca 2023 ) i po nich weszły mi te ze stycznia 2024. Od tego czasu co bym nie znalazł to wyskakuje komunikat, że są nie do tej wersji MMI lub, że mam już najnowsze!!! Na razie się tym tematem nie zajmowałem. Przy czasie posiedzę i zobaczę co i jak. Jedynie co pamiętam to przedtem miałem wgrany _patch_2035 i POI się wgrywały a po wgraniu nowszej wersji _patch_2035_v2 (ma więcej kodów FEC) niestety nie udało mi się już wgrać nowszych POI więc może to coś ma związek?!  Swoją drogą ciekawe czym się różnią POI  do MMI Harmana a POI do MMI Delphi?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jari1234567 napisał(a):

Ja widoku satelitarnego nie mam. Nie wiem czy w Delphi idzie to uruchomić!!! Co do POI to faktycznie nic nowego nie mogę wgrać!!! Ostatnie jakie mogłem to te od Muskel1 (chyba z czerwca 2023 ) i po nich weszły mi te ze stycznia 2024. Od tego czasu co bym nie znalazł to wyskakuje komunikat, że są nie do tej wersji MMI lub, że mam już najnowsze!!! Na razie się tym tematem nie zajmowałem. Przy czasie posiedzę i zobaczę co i jak. Jedynie co pamiętam to przedtem miałem wgrany _patch_2035 i POI się wgrywały a po wgraniu nowszej wersji _patch_2035_v2 (ma więcej kodów FEC) niestety nie udało mi się już wgrać nowszych POI więc może to coś ma związek?!  Swoją drogą ciekawe czym się różnią POI  do MMI Harmana a POI do MMI Delphi?!

Podesłałbyś te POI z czerwca 2023?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Jari1234567 napisał(a):

Ja widoku satelitarnego nie mam. Nie wiem czy w Delphi idzie to uruchomić!!! Co do POI to faktycznie nic nowego nie mogę wgrać!!! Ostatnie jakie mogłem to te od Muskel1 (chyba z czerwca 2023 ) i po nich weszły mi te ze stycznia 2024. Od tego czasu co bym nie znalazł to wyskakuje komunikat, że są nie do tej wersji MMI lub, że mam już najnowsze!!! Na razie się tym tematem nie zajmowałem. Przy czasie posiedzę i zobaczę co i jak. Jedynie co pamiętam to przedtem miałem wgrany _patch_2035 i POI się wgrywały a po wgraniu nowszej wersji _patch_2035_v2 (ma więcej kodów FEC) niestety nie udało mi się już wgrać nowszych POI więc może to coś ma związek?!  Swoją drogą ciekawe czym się różnią POI  do MMI Harmana a POI do MMI Delphi?!

Już znalazłem to POI, jak aktualizowałeś soft do nowego? Normalnie przez red menu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to tak. Wszystko jest opisane na tym forum w A4 B9 bo ja właśnie tam szukałem co i jak i bez problemów mi się udało podnieść soft do P2035, wgrać "Activator MHS2_Activator_Made_By_Congo_v2.5_Nevermore.zip" potem patch "_patch_P2035_v2.7z", nowe mapki i na koniec PPOI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2024 o 07:44, Jari1234567 napisał(a):

Z tego co pamiętam to tak. Wszystko jest opisane na tym forum w A4 B9 bo ja właśnie tam szukałem co i jak i bez problemów mi się udało podnieść soft do P2035, wgrać "Activator MHS2_Activator_Made_By_Congo_v2.5_Nevermore.zip" potem patch "_patch_P2035_v2.7z", nowe mapki i na koniec PPOI.

podesłałbyś linka do tego patcha_02035_2? patchowanie tego wygląda tak jak przy by congo, jakos przez red menu czy jeszcze w inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bonsko napisał(a):

podesłałbyś linka do tego patcha_02035_2

Zmień rozszerzenie - skasuj ".txt" Reszta co i jak jest na tym forum w A4 B9 w dziale o nawigacji.

_patch_P2035_v2.7z.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jari1234567 napisał(a):

Zmień rozszerzenie - skasuj ".txt" Reszta co i jak jest na tym forum w A4 B9 w dziale o nawigacji.

_patch_P2035_v2.7z.txt 243.55 kB · 0 pobrań

Prześledziłem temat, ten patch jest niepotrzebny jeśli patc**jesz tym activator by congo zaktualizowanym a5oc - activator by congo. Na tym forum Congo udostępnia swój aktywator jak i najnowsze mapy jak wyjdą. Udało mi się wgrać także POI najnowsze z kwietnia z linka którego wysyłałeś. Dzięki wielkie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bonsko napisał(a):

Prześledziłem temat, ten patch jest niepotrzebny jeśli patc**jesz tym activator by congo zaktualizowanym a5oc - activator by congo. Na tym forum Congo udostępnia swój aktywator jak i najnowsze mapy jak wyjdą. Udało mi się wgrać także POI najnowsze z kwietnia z linka którego wysyłałeś. Dzięki wielkie! 

Z tego co zauważyłem to patch-e zmieniają kody FEC w jednostce. Mimo, że nazwy plików są takie same (zazwyczaj _patch_2035.7z (do wersji MMI z softem 2035 ) to wgrywają różne kody FEC (jak by komuś jakieś brakowały) Ale dzięki za uwagę, że starczy sam aktywator _by_Congo_2.5 Może komuś się ta informacja przyda. Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuci ktoś link do najnowszych punktów POI bo wszystkie jakie znalazłem to wygasły, z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...