Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z nawiewami w A4 B8


djcj10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zauważyłem, że od pewnego czasu nie dmucha Mi prawka kratka na środku i prawa od pasażera, podpinałem komputer sprawdzając blok 08 Klimatyzacja ale błędów brak, akumulator też sprawny i naładowany.

Gdzie zacząć szukać problemu jakieś sugestie, bezpieczniki, coś pod maską bo nie wiem nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skan auta zrobiony nie ma żadnych informacji w tym temacie, najlepsze jest to, że prawy nawiew od pasażera do góry działa a ten jakbym to nazwał na "twarz" nie działa :/ i to samo z prawą kratką środek lewa działa, prawa nie, reszta nawiewów w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W po wejściu w sterownik klimatyzacji 08, klikasz na nastawy podstawowe i wybierasz z zakładki wykonanie nastaw podstawowych silniczków klap. Po aktywowaniu tego wszystkie silniczki poruszają się w pozycje krańcowe i przyuczają je tym sposobem. Pomaga to czasem  rozwiązać właśnie taki problem jak u Ciebie, gdy któryś z silniczków się zawiesił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na pewno to sprawdze w razie dalszych problemów bedę informował, ale z tego co pamietam to jak sie wchodzi w sterownimi to tam sa kodowania itd itp nie kojarze takich rzeczy o, których piszesz ale może sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze jak poswiece w tą kratke tam sa jakies kable nie wiem czy tez nie jakis czujnik termiczny moze to trzeba zmienic  nie wiem nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moźliwe, że silniczki ze strony elektrycznej są ok i poruszają się, ale gdzieś z klapkami po stronie mechanicznej jest problem, dlatego ich nie przestawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomyśle, że trzebaby rozbierać cały kokpit zeby gdziekolwiek głębiej sie tam dostać to chyba jednak spasuje ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po robieniu tych nastawów teraz mam taki błąd i klima Mi nie chce odpalic o co chodzi?!

20231201_153724.jpg

Edytowane przez djcj10
Edit. Juz klima chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłeś nie to co potrzeba. Miałeś nastawy podstawowe silniczków klap wykonać a nie sprężarki klimatyzacji:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jedno i drugie także klima już chodzi, a co do tych silniczków no trzeba bedzie zajrzeć do nich innej opcji nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...