Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 2.0tdi 170km BRD ciężko odpala na zimnym


dyzio2113

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy z moją audi a4 b7 2.0tdi 170km. Mianowicie ciężko odpala na zimnym silniku po nocy lub jak długo stoi oraz trochę ciężej wchodzą biegi ale jak się rozgrzeje jest git i przy przyspieszaniu jak da mu się do końca gaz to szarpie nim po dłuższej jeździe około 15km przestaje nie raz tylko raz na 2 sobie szarpnie. Silnik musi zakręcić około 4 sec zanim odpali. Szukałem na różnych forach ale wszędzie piszą co innego i też nie piszą co w końcu pomogło. Wymieniłem wiązkę do pompek , płyn chłodniczy nie ucieka, gdy odłączę czujnik temperatury paliwa , chodzi o ten przed vacum to odpala od strzała ( czujnik był wymieniany też) paliwo sprawdzone , nie zapowietrza się układa. Vacum również wymienione , logi sprawdzone i jeden trochę odbiega od reszty ale wydaje mi się że może to być przyczyna fazy rozrządu ( ustawienie teraz +0.75 i pompki wymienione na akcji serwisowej). Nie wiem gdzie dalej szukać bo ludzie piszą już o różnych rzeczach ( czujnik wałka, turbo, odma, uszczelki na pompkach i nie wiem czy ktoś rozwiązał ten problem w tych silnikach. Ktoś coś wie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, I Matt I napisał(a):

A dymi przy odpalaniu ? Równo pracuje ?

Jak było ciepło lekko zadymił sobie na biało teraz to podczas jazdy widać w szybie jak leci dym, pracuje równo,  jak odpali chwilę jakby chodził na 3 gary ale to może z 2 sec i od razu na wszystkie, dziś odłączyłem czujnik temperatury wody i różnicy nie było,  ale wymieniłem czujnik i tak, chce w wolnej chwili jeszcze sprawdzić pompę w zbiorniku lub zmierzyć ciśnienie na pompie i vacum, ręce mi opadają bo dużo osób ma z tym problem i każdy co innego. Sąsiadka miała to samo i wymieniła rozrusznik i było Oki ale 2 lata minęły i wrócił problem u niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dyzio2113 napisał(a):

Jak było ciepło lekko zadymił sobie na biało teraz to podczas jazdy widać w szybie jak leci dym, pracuje równo,  jak odpali chwilę jakby chodził na 3 gary ale to może z 2 sec i od razu na wszystkie, dziś odłączyłem czujnik temperatury wody i różnicy nie było,  ale wymieniłem czujnik i tak, chce w wolnej chwili jeszcze sprawdzić pompę w zbiorniku lub zmierzyć ciśnienie na pompie i vacum, ręce mi opadają bo dużo osób ma z tym problem i każdy co innego. Sąsiadka miała to samo i wymieniła rozrusznik i było Oki ale 2 lata minęły i wrócił problem u niej.

Sprawdź świece żarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, I Matt I napisał(a):

Sprawdź świece żarowe.

Sprawdzałem metodą na żarówkę i działają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIałem ten sam problem ale u mnie było widać że na zimnym wolno kreci jakby aku słabe. Dostał nowe aku to samo.  Więc rozrusznik poszedł do naprawy. Jakaś cewka czy coś była przepalona. Teraz odpala od strzała. Kluczykiem nie zdąrze przekrecic a juz chodzi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...