Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie przy ruszaniu i zmianie biegów - 3.0tdi quattro


o0sheller0o

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 
mam problem z szarpaniem podczas ruszania z jedynki, podczas zmiany biegów najbardziej z 2-3 i z 3-2, nie wspominajac o 2-1.
W zeszłym roku wymienione kompletne sprzęgło z dwumasą na nowe, nowa poduszka skrzyni biegów.
Co dziwne, podczas mrozów auto nie szarpie w ogóle. Po rozgrzaniu zaczyna delikatnie szarpać (mowa o zimowej porze), 
natomiast w ciągu lata szarpanie jest dosyć mocne i nieustanne.
Gdzie szukać problemu?
Audi A5 3.0TDI Quattro 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pilKOZAK napisał(a):

może ta lektura i inne z tego kanału Cię na coś naprowadzi...

 

Sadzy w dolocie nie mam, silnik był wyjmowany, wszystko było sprawdzane, zrobiony rozrząd, wtryski, turbo w dobrym stanie, ewidentnie pogoda wpływa na szarpanie skrzyni, tylko nie wiem co może być tego przyczyną, czy sprzęgło się przegrzewa, czy zamarza jakaś woda w poduszkach (silnika, mostu, podpory wału) i usztywnia napęd, może zły olej w skrzyni biegów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to bardziej drżenie.wibracje całego napędu w czasie ruszania czy rzeczywiście szarpie jakbyś za szybko puszczał sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minut temu, luk330 napisał(a):

Ale to bardziej drżenie.wibracje całego napędu w czasie ruszania czy rzeczywiście szarpie jakbyś za szybko puszczał sprzęgło?

Szarpie jakbym za szybko puszczał sprzęgło, przy dynamicznej zmianie z 2-3 czasem zatelepie autem jakby na boki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...