Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B9 FL montaż SEO CANBlue a gwarancja


Rav333
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pytanko, orientujecie się może czy immobilizer SEO CANBlue zostawia jakieś błędy w pamięci samochodu jeśli np. nie zostanie odblokowany prawidłowo?

Mam też wątpliwości co do samego montażu, ponieważ mam gwarancję na samochód. Niby w instrukcji nic się nie przecina, ale facet co to montuje mówił coś o lutowaniu.

Mam keyless i chciałbym go jakoś zabezpieczyć ale jak mam stracić gwarancję to może trzeba dać sobie spokój.

Czy może zamontować i jak włączę tryb serwisowy to się nikt nie pozna?

Zastanawia mnie jeszcze pobór prądu, żeby po tygodniu lub dwóch np. na wakacjach nie wyssało całego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Jeżeli odpalisz auto i jeszcze nie odblokujesz immo, a będziesz chciał wrzucić bieg, między zegarami na FISie nie pojawi się żaden komunikat, ale  sterownikach może zostać zapisany błąd, który nie ma na nic wpływu i można go później wykasować. Zatem zanim oddasz auto na przykład na serwis do ASO, możesz podpiąć auto pod komputer i wykasować te błędy. Ten immobilizer ma też funkcję serwisową/warsztatową i możesz ją aktywować zanim auto oddasz do serwisu, tak że nawet nic o tym nie będą wiedzieli. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W takim razie umawiam się na montaż i zakupię kabelek z ADAKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mam nawet zapisane błędy z takiego auta, które miałem ostatnio podpięte. Pierwszy błąd był zapisany w zegarach (17) o błędnej komunikacji ze sterownikiem, a drugi błąd zapisany w MMI (5F) o braku komunikacji z przyciskami. 

 

 

Screenshot_20231220_180359_HTML Viewer.jpg

Screenshot_20231220_180344_HTML Viewer.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. No ale tak jak pisałeś wyżej można te błędy skasować.

Z tego co się doczytałem to ten immobilizer nie blokuje możliwości odpalenia auta. Blokuje tylko możliwość wrzucenia jakiegokolwiek biegu. To jeszcze chyba zależy od roku modelowego i silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można je bez problemu wykasować. Ten Immo w B9 ze skrzynią manualną gasi silnik od razu po rozruchu, a w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów nie pozwala wrzucić biegu. Zamów sobie do niego pastylkę/transponder Bluetooth,  nie będziesz musiał za każdym razem przed rozruchem naciskać kombinacji przycisków. Jest także możliwość automatycznego odblokowania Immo poprzez telefon (także Bluetooth), ale żeby to działało,  musisz zezwolić aplikacji, aby cały czas była aktywna, co wiąże się z szybszym wyczerpaniem bateriii telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Przekonałeś mnie do montażu. W poprzednim aucie (B8) miałem zamontowaną META M43. Tylko tam było wpięcie w instalację na zasadzie cięcia kabli i po każdym nie prawidłowym odblokowaniu wywalało błąd na zasilaniu nr 30. Z tym że tam nie miałem gwarancji na samochód i dlatego teraz chciałem zamontować coś mniej inwazyjnego.

Tak, mam zamiar kupić z breloczkiem i aplikacją.

A możesz coś napisać jak z poborem prądu było w tym aucie które podłączałeś? Nic się nie działo jak dłużej postał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem to sam w kilku autach i nie było problemów z rozładowanym aku. Zgodnie z tym co podaje producent, Immo w stanie uśpienia pobiera 10mA to jest bardzo mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. No to ok. Możesz na priv napisać gdzie to najlepiej zamontować? Wiem że do każdego auta jest inny schemat i kilka możliwych miejsc. Sam tego nie będę robił, ale się chcę przygotować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...