Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVV] Ucieka olej


kns3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka minut temu zadzwonił do mnie moj staruszek, ze po moim samochodzie została plama oleju na podwórku. Co prawda po drodze do pracy na chwilke zaświeciła sie kontrolka oleju, ale pozniej bylo wszystko ok. Poszedłem zobaczyć co z autkiem. Pod spodem od strony filktra oleju juz zebrała sie niewielka plama.

Maska do góry i badać ręką skad cieknie. Filtr mokry. Pzretarłem. Nigdzie nie cieknie, siedzi mocno. Pogmerałem ręką w koło i okazało się ze olej ucieka przez jakis gumowy czepek nad foltrem oleju.. Cały wymazany olejem, prosto z tego musiało kapać na filtr.

Może macie pomysł z czego to cieknie? Czy coś sie zsuneło?? Leci przez gumowy czepek w kształcie moze smoczka czy coś takiego założony na chyba stalowym przewodzie czy jakims innym, Mówie tylko co wyczułem dłonią, bo niemal nic nie widać (no cóz zabudowany silnik)

Jakies sugestie jak złapać wyciek?? chciałbym chociaz do domu wrócić. Olej mam, bedzie dolewka na drogę.

Proszę o pomoc,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wydaje mi się, że cieknie ci z czujnika ciśnienia oleju - ten czepek gumowy ochrania styk kabla właśnie na tym czujniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ,mialem tak samo w poprzedniej A4ce, wymiana czujnika na nowy zalatwila sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie,

Czujnik 16pln i po bólu. Cały zalany olejem był. Obecnie wszystko ładnie i pięknie chodzi. Troche ciezko było klucz płaski wcisnąć, ale się udało:)

Zamykam wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...