Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Car Protect - czy warto? Moja opinia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Widzę, że nie ma podobnego tematu a podejrzewam, że nie jeden z Was zastawiał się czy warto w ogóle brać takie ubezpieczenie. Dlatego chciałbym podzielić się z Wami swoją opinią na temat Car Protect od Audi.

Samo VWFS CP reklamuje się, czego to ono nie zawiera, że można spać spokojnie.

WWW.VWFS.PL

 

Ubezpieczenie silnika, skrzyni, WOW!
image.png.76cc3171e2177fbf7c593fa1e4f511cf.png

 

 

Oferta wystawiona przez sprzedawcę też rozpala emocje.
umowa.jpg.681b4fddf33d1162eef1de7f45e7af55.jpg

 

Niestety OWU już nie jest takie super (przykład silnik)

owu_silnik.jpg.71470df02d35044f7de2b36b967c5fb8.jpg

 

No dobra. Ale załóżmy, że nie interesuję się mechaniką, nie wiem co to jest blok cylindrów, głowica cylindrów itd. Czy w ich skład wchodzą tłoki, pierścienie itd?

Wypadałoby się dowiedzieć u źródła. Komponuję maila z zapytaniem, co w OWU oznaczają pojęcia takie jak blok cylindrów, głowica cylindrów.

Źródło odpisuje:
odpowiedz_car_protect.jpg.a8adbf3b539cbd2f0cfdd8887c5f878c.jpg
Sprzedawca po wielu próbach skontaktowania się z osobami decyzyjnymi w car-protect:
odpowiedz_sprzedawca.jpg.d6a2eef18bfbb8c0d47f2b195edab9f0.jpg
 

Czyli nic się nie dowiedziałem. Mogę tylko założyć, że ubezpieczenie w sekcji "Silnik" w zasadzie nic nie pokrywa oprócz rozrządu (tylko łańcuch/pasek i napinacze) + odlewy + pompa oleju.

W sytuacji, gdy strzeli Tobie rozrząd i pognie zawory + uszkodzi tłoki? Albo w worst case padnie pompa i zatrze się silnik?
owu_wykluczenia.jpg.7cc442c7e46735fa826a39dd84faa568.jpg
punkt 6 mówi, sorry ziom. Oddamy Tobie za łańcuch/pasek/pompę a reszta to nie my. Robisz remont za własne.

Dlaczego o tym piszę?

Piszę, bo oferta na stronie jak i zapewnienia sprzedawców mówią pełnym ubezpieczeniu silnika, OWU jest nie doprecyzowane.

Nie można doprosić się o szczegółowy opis pojęć ani od sprzedawcy, ani od ubezpieczyciela.
Gdyby było napisane "Blok Cylindrów (z wyłączeniem korbowodów, cylindrów), Głowica (z wyłączeniem wałków rozrządu, kół pasowych) itd" pewnie mało kto by się zdecydował na te ubezpieczenie.

 

Tak. Miałem cos robione z tego ubezpieczenia. Tak. Musiałem dopłacić z własnej kieszeni wiele pieniędzy. Tak, dałem się. Tak, jestem debilem.

 

pozdrawiam

 

 

Edytowane przez unkn0wn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...