Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przycisków na kierownicy A4 B9


zuza.bryla

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, za 2 tygodnie odbieram Audi A4, nowa z salonu. Jedyne co mi w niej nie pasuje to to, że ma kierownicę wielofunkcyjną a nie wielofunkcyjną PLUS. Wybrałam auto które już było gotowe i niestety nie było w konfiguracji tej „lepszej” kierownicy. Z tego co wyczytałam to jest opcja wymiany samych przycisków na kierownicy. Myślicie, że w ASO wymienią mi je bez problemu? Ile to mogłoby kosztować? Widziałam, że można kupić komplet tych lepszych przycisków na necie ale wiadomo, że nie zrobię tego poza ASO aby nie stracić gwarancji. Dzięki za odp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO pewnie nie beda sie w to bawic, jak juz cala kierownica ;) 

Jaka jest roznica miedzy tymi kierownicami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Koalakm napisał(a):

W ASO pewnie nie beda sie w to bawic, jak juz cala kierownica ;) 

Jaka jest roznica miedzy tymi kierownicami?

Różnica jest tylko i wyłącznie w przyciskach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Koalakm napisał(a):

W ASO pewnie nie beda sie w to bawic, jak juz cala kierownica ;) 

Jaka jest roznica miedzy tymi kierownicami?

 

IMG_7277.jpeg

IMG_7270.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby nie jest powiazane z MMI Plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO Ci raczej tego nie doposażą.
Różnica jest w tym, że multifunkcja plus, przełącza między zakładkami zegarów. Poza tym wrzuciłeś zdjęcie przedlifta. W polifcie przyciski są inne i nie pasują z przedlifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Koalakm napisał(a):

Czy to aby nie jest powiazane z MMI Plus?

Podobno MMI plus już jest fabrycznie zakodowane w B9 więc to tylko właśnie kwestia czy będą chcieli zmienić mi te przyciski. Jak nie to całą kierownicę wymienię w ASO bo mega mi na tym zależy żeby te przyciski były. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zuza.bryla napisał(a):

Jak nie to całą kierownicę wymienię w ASO bo mega mi na tym zależy żeby te przyciski były. 

no jezeli jest to dla Ciebie mega wazne to nie ma co sie zastanawiac. Ewentualnie ustal koszty i zobacz w alternatywnej firmie jaki koszt by byl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koalakm napisał(a):

no jezeli jest to dla Ciebie mega wazne to nie ma co sie zastanawiac. Ewentualnie ustal koszty i zobacz w alternatywnej firmie jaki koszt by byl...

Myślałam nad zrobieniem tego u znajomego mechanika ale powiedział, że mogą być ślady w komputerze i stracę gwarancję. Właśnie kontaktowałam się z serwisem Audi i podobno nie wymienią mi kierownicy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pozostaje doposazenie w alternatywnym zakladzie - choc niestety obawiam sie ze koszt bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie wymienią, bo producent im na to nie zezwala. Oni są zmuszeni trzymać się wytycznych producenta, a że producent nie przewiduje takiej operacji, to mają związane ręce.

 

Jedź do znajomego, wymień przyciski, skasuj po tym błędy poduszki i po problemie.

 

Nawet się nie zorientują, że masz inne przyciski. Pracownik serwisu na pewno nie pamięta, które auto jakie ma  wyposażenie. Musieliby za każdym razem gdy jesteś w ASO, podpinać komputer i porównywać wyposażenie z którym auto wyjechało z fabryki, do obecnego wyposażenia, a tego na 100% nie robią.

 

Można oczywiście po podmianie przycisków poznać, w protokole diagnozy, że przyciski są inne niż fabryka dała, gdyż przyciski występują jako subsystem na liście w sterowniku Gateway,  ale trzeba najpierw konkretnie tego właśnie szukać. 

Przy zwykłej wizycie na serwisy w ASO nie do poznania, bo nikt tego nie będzie szukał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...