Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria centralnego zamka w A4 B5


maniek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie mam problem z centralnym zamkiem. Otóż od paru dni centralny zamek sam zamyka mi auto. Auto zostawiam otwarte natomiast po jakimś czasie samo się zamyka. Jadąc do pracy w czasie jazdy tez zamyka drzwi- dodam że mam niefabryczny sterownik.

Na początku sprawdziłem bagaznik i miejsce gdzie znajduje się pompka- gąbki w których znajduje się pompka były mokre natomiast sama pompka nie. Osuszyłem itd. I nie pomogło. Odłączyłem niefabryczny sterownik i też nic, jak zostawię auto otwarte na noc to się zamyka i słychać jak co chwilę pompka się uruchamia tym samy rozładowywuje akumulator.

Prawdopodobnie gdzieś robi się zwarcie i tym samym wysyła sygnał do pompki żeby zamykała auto. Czy krańcówki w zamkach drzwi mogą mieć na to wpływ? Jeśli tak jak sprawdzić która krańcówka jest uszkodzona.

Audi a4 b5 1.9 tdi 1z 90km 1995r. 638 000km😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krańcówki nie mają wpływu na to. Masz przycisk zamknięcia drzwi w boczku po stronie kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przycisku. W takim razie nie wiem gdzie szukać.

 

Aha mam hak wpięty bez modułu pod tylne lampy może tu szukac?

 

Połączenia przewodów od haka sprawdzone jest ok. Pompka - zimne luty Brak.🤯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuję, chociaż w b5 to mam tak że raz sie łączy a raz nie, zależy jaki ma humor. Ale podejmę tę nierówną walkę i dam znać.

 

Autoscanu nie zrobiłem bo nie mogę się połączyć. Ale dziś przestało działać zamykanie i otwieranie centralnego z kluczyka od strony kierowcy, natomiast  od pasażera dziala normalnie. Podejrzewam albo zamek drzwi kierowcy albo kable przetarte właśnie w tych drzwiach. 

A do czego służą 2 kabelki idące do bębenka wkładki klammki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają sygnał do modułu aby otworzył/zamknął resztę drzwi w aucie przy przekręceniu zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...