Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wariowanie ABS w A4 B8


Avari
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

2 tygodnie temu jechałem samochodem w trudniejszym terenie jak na moje obniżone auto- jechałem przez grudy śniegu (nie był zbyt twardy), niestety nie dało się zawrócić, słyszałem, że czasami tre podwozoziem. Po jeździe sprawdziłem auto na stacji diagnostycznej- wszystko ok. Wpiąłem VCDS- również brak nowych błędów.

 

No i.. nagle od kilku dni gdy jadę na tempomacie auto nie trzyma prędkości- przyspiesza i przyhamowuje. Przy prędkości ok 120km/h wyrzuca błąd ABS wtedy tempomat działa poprawnie. Auta z tym błędem nie da się normalnie zgasić- trzeba dłużej przytrzymać kluczyk.. Dodatkowo kierownica nie blokuje się przy wyjęciu kluczyka. Błąd po czasie znika jak nie jeżdzę szybko i jest na chwilę okej..

Sprawdziłem kompa pod VCDS i jest tam sporo nowych błędów. 

Błędy na które nie należy zwracać uwagi bo były dawno przez moim problemem to: nawiew (auto nie wiedzieć czemu myśli, że jest kabrioletem), czujnik zbicia szyby, błąd zamka i radia.

Poza tym nie miałem błędów w silniku oraz ABS a teraz są.. Prośba o pomoc co tu się mogło stać, czy to może walnięty czujnik w kole?

Wrzucam foto i logi.

 

 

bbff5d32-bb1e-43a3-a5a3-09b69057568b.jpg

11111.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Najprawdopodobniej prawy przedni czujnik ABS, albo wiązka do niego mają usterkę.

Wejdź w sterownik ABS 03, w rozszerzone bloki pomiarowe i wybierz z listy wskazania wartości ze wszystkich 4 kół. Niech druga osoba siądzie za kierownicą i jedzie góra 15-20 km/h  na wprost, a Ty obserwuj wskazania. Powinny pokrywać się ze sobą i niemal synchronicznie pokazywać taką samą prędkość.

Dlatego jazda na wprost, gdyż po łuku wewnętrzne koła kręcą się wolniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się,  że do wymiany pierścień magnetyczny z łożyskiem. Czujnik widział ciągle poślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...