Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto wykupić pakiet serwisowy w ASO Audi?


reus111

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od miesiąca jestem posiadaczem nowej A4B9 40 TDI mHEV Quattro S Line S tronic. Zastanawiam się czy opłacalne jest wykupienie pakietu serwisowego oferowanego przez salon. Czy mógłby ktoś powiedzieć czy taki pakiet jest opłacalny? Nigdzie nie mogę znaleźć wymaganych przez producenta czynności serwisowych przy określonych przebiegach, które trzeba wykonać aby utrzymać gwarancje. Z tego co obecne widzę w swoim aucie to przy 15k km trzeba będzie wymienić olej. Ktoś wie co będzie dalej? Kiedy kolejna wymiana oleju? Kiedy wymiana oleju w skrzynki? Może jakieś inne prace serwisowe będą po drodze wymagane? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi przewiduje wymianę oleju w interwale Longlife,  czyli co 30 kkm, czego nie polecam. Lepiej zlecić 1 w roku lub najpóźniej po 15 kkm, ale wykupując pakiet, tego na pewno nie przeprowadzą w ramach pakietu, chyba że zapłacisz.

Oprócz tego co 2 lata jest inspekcja. Pierwsza wymiana płynu hamulcowego po 3 latach, następne co 2 lata.

Wymiana oleju w skrzyni co 60 kkm.

W aplikacji myAudi jest lista jakie elementy przy jakim przebiegu lub po jakim okresie czasu powinny być wymienione, sprawdzone, czy wyczyszczone.

Screenshot_20240203_165313_myAudi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli co 30k km olej i co 60k km olej w skrzyni to chyba pakiet 90k km za 10 tys PLN nieopłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę.

Napiszę Ci jakie koszta serwisowe miałem w ostatnich latach.

 

57.180 km - Wymiana oleju, inspekcja,  czyszczenie odpływów panoramy, wymiana płynu hamulcowego, wymiana filtra kabinowego, dolanie AdBlue. - 646 €

 

70.896 km - Wymiana oleju, inspekcja, czyszczenie odpływów panoramy, smarowanie panoramy, dolanie AdBlue. - 559 €

 

82316 km - Wymiana oleju, mała inspekcja, czyszczenie odpływów panoramy, 

wymiana filtra kabinowego (filtr był mój oryginalny, oni tylko wymienili), wymiana płynu hamulcowego. - 475 €

 

Oleju w skrzyni nie wymieniałem, gdyż mam skrzynię tiptronic, a nie s-tronic. Tam trochę później zalecana jest wymiana, ale nie w ASO, bo tam koncern VW uważa, że w tiptronic jest napełnienie dożywotne. Wymienię pewnie przy 100 kkm.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet to wielka porażka, jeśli chcesz zarżnąć samochód - to go wybierz. postępowanie Audi w sprawach serwisowania ASO jest niezgodne z prawem. Prawdziwe przebiegi międzyserwisowe są w USA. Są to kilkukrotnie niższe przebiegi. Tylko Stany dbają o ochronę kierowców i środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima jednostrefowa👎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...