Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki rodzaj skrzyni automatycznej w Audi A5


Tomafx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak można sprawdzić jaką jest skrzynia automatyczna vcds? Potrzebuje do sprawdzenia czy można robić nowy program silnika I skrzyni.  Samochód z 2019r, jeden z tunerów powiedział mi, że skrzynia jest zablokowana i trzeba czekać, w końcu będzie można odblokować i wtedy zrobić program silnika I skrzyni. Nie zapamiętałem jaki rodzaj skrzyni, tyle tylko, że coś mówił o drugiej wersji. Można to jakoś samemu sprawdzić? Ps. To możliwe? Bo widzę,  że tunerzy robią a4 i a5 po 2019r i normalnie nie ma problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób auto-scan i zapisz go. Zawarte w tym będą wszystkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobię, a z "wlepy" coś odczytam ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak będę garażu to zrobię skan. 

 

Odczytałem z "wlepy " w książce serwisowej,  że mam skrzynie o nr (SKN  TCF) chyba dl 382. Są rodzaje albo generację tych skrzyń  np 1, 2.. Bo w/w skrzynie tunerzy robią z tego co wyczytałem w internecie,  chyba, że po 2019 wyszła jakąś nowcza generacja tej skrzyni której narazie nie można odblokować programem.  (Quattro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie A4 B9, A5 F5 i Q5 FY mające s-tronic mają skrzynię DL382. Różnica jest tylko w przeniesieniu napędu. Quattro,  ośka lub Ultra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.  U mnie 2.0 tfsi quattro.  Tylko zastanawiam się co miał na myśli "tuner", jak podłączyć się pod samochód i powiedział, że tu nie można zrobić programu skrzyni bo to druga wersja, która jest od 2019r i dopiero jak odblokują to będą je robili.... albo ten gość jest słaby i nie ogarnia, albo nie ma wiedzy, albo sprzętu- nie wiem, bo jak oglądam filmy różnych tunerów to robią program silniki automaty po 2020r. Szkoda, że nie zapamiętałem rodzaju skrzyni u mnie bo mówił cała nazwę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia jest ta sama ale sterowniki skrzyni są inne. Te nowsze nie zezwalają na manipulacje w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli wgrali jakieś nowsze oprogramowanie, do którego nie ma narazie dostępu- tak to rozumiem. Rozeznam temat jeszcze u kogoś innego ewentualnie,  bo sam raczej nie sprawdze co to za soft jest w skrzyni za pomocą vcds chyba, że jest taka możliwość.  Jak naraize musze poczekać z stege 1 silnika I skrzyni, bo soft skrzyni blokuje temat. 

Edytowane przez Tomafx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wie dokładnie od jakiej wersji sterowników jest blokada. Musiałbyś ogarniętego tunera zapytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak zrobię. Trzeba będzie dokładniej poszukać kogoś. Dzięki za pomoc. 

 

Mam skan samochodu.  Pytanie gdzie odczytać informacje o skrzyni ? ( 02 auto Trans) ?

Edytowane przez Tomafx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 0CJ czyli nowsza wersja skrzyni 0CK, wykorzystuje ona technologię shift by wire (quattro ultra) i została wprowadzona do Audi Q5 FY (stąd też nr softu 80A 927 155 DF z Q5.

 

Numer części sterownika skrzyni 0HK 927 156 B

Numer części softu 80A 927 155 DF

Wersja H01 0002

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.  Spora wiedza u kolegi. Czyli tuner miał rację,  trzeba czekać, aż odblokuj,  chyba, że już ktoś robi je w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę w tuningowaniu, więc nie powiem ze 100% pewnością, czy da radę wgrać do tej skrzyni soft i czy już jakieś są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, napewno wiem już,  że nowy soft jest i teraz trzeba popytać kto robi, bo jak widać nie wszyscy.  Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...