Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne buczenie z okolicy deski rozdzielczej w A4 B9


Rafalu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Zwracam się do Was z pewnym problemem nękającym moją b9 2,0 tfsi 190km a mianowicie chodzi tutaj o dziwne buczenie dobiegające z okolicy deski rozdzielczej pojawiające się dopiero od 30km/h. W Aso zgłaszałem dwa razy i nie widzą w tym problemu bo jak do nich dojadę to buczenia nie ma. Pokazywałem im nagranie i rozkładają ręce. Stąd moja prośba do Was może ktoś coś ? Dodam załącznik może ktoś coś podobnego przerabiał. 
z góry dzięki za pomoc.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pompa oleju skrzini biegów (pompa ATF).

Musisz jechać do ASO niech Ci wgrają poprawiony soft do skrzyni.

Jest to znany i udokumentowany w bazie danych Audi problem. Niech szukają w biuletynie informacyjnym problemu pod numerem TPI 205125. Kod do aktualizacji softu skrzyni to SVM-Code 02A211.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu. U mnie również występuje dziwny dźwięk tak jakby z deski rozdzielczej, ale bardziej jakby od strony kierowcy.

Objawia się tylko po dłuższym postoju. Po rozpoczęciu jazdy po około 5km następuje tak jakby cykanie i po przejechaniu 1,5 km przestaje. Przy czym pod koniec ( po przejechaniu około 6,5 km) jest coraz szybsze. Na początku stawiałem na pasek lub napinacz. Ale teraz zastanawiam sią jeszcze nad ABS lub może jakąś pompką w układzie chłodzenia.

Objaw ten pojawia się wtedy jak pojawia się pierwszy pasek temperatury oleju po przejechaniu 5-6 km.

Co dziwne było to od nowości bardzo mocno słyszalne, teraz mam 7000 przebiegu i nadal występuje ale ciszej. W aso nic nie wiedzą.

Jak zwalniam, żeby się zatrzymać i szybko zerknąć pod maskę - dźwięk ustępuje. Żadnych błędów na wyświetlaczu i w komputerze.

Czy była jakaś akcja naprawcza wadliwych napinaczy? Czy to jakiś obieg płynu się włącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięków wydobywających się z pracującego silnika jest bardzo wiele i bez nagrań audio możemy sobie 10 lat je opisywać i zgadywać.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format nie jest obsługiwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...