Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik parkowania przód w A4 B9


The Ether

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zauważyłem, że od jakiegoś czasu gdy parkuję na parkingu, to dzwięk który towarzyszy podczas parkowania przodem zaczął działać dopiero, gdy auto jest bardzo blisko jakiegoś obiektu, mimo że na podglądzie na środkowym ekranie widać normalnie czerwone migajęce kreski oznaczające dystans od danego obiektu, to dzwięk nie pika "wolno" jak wcześniej, tylko w ogole go nie słychać. Słychać go jak już wcześniej wspomniałem gdy naprawdę blisko się zbliżymy, wtedy pika z bardzo szybką cyklicznością oraz gdy już baaardzo jesteśmy blisko (białe kreski oznaczające dystans).

 

Pytanie, czy to gdzieś w ustawieniach się zmienia, czy jednak coś nawaliło w elektronice?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam dobrą flaszkę, za rozwikłanie tej zagadki, czy to jest prawidłowe, czy jednak tak nie powinno być?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, The Ether napisał(a):

czy jednak tak nie powinno być?

Nie powinno. Czujniki powinny od początku akustycznie sygnalizować przeszkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz poustawiane w MMI podpunkt dotyczący PDC?

20240308_114742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Jak masz poustawiane w MMI podpunkt dotyczący PDC?

20240308_114742.jpg

Mam dokładnie ustawione tak jak Ty. Dodam tylko, że gdy podjeżdżam przodem do ściany, to czujniki łapią idealnie, od pierwszej najdalszej czerwonej kreski już słychać sygnał dzwiękowy. Problem jest np. z supkiem. Radary go widzą, widać czerwone zbliżające się kreseczki na ekranie, ale dzwięku nie ma, dopiero gdy słupek jest naprawdę blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może słupek ma zbyt małą powierzchnię aby z większej odległości jednoznacznie rozpoznawany był jako przeszkoda. Szczerze mówiąc nie zwracałem uwagi na zachowanie się czujników względem słupków. Jak nie zapomnę, to zwrócę kiedyś na to uwagę, jeżeli taka sytuacja się nadarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...