Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

The Ether

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez The Ether

  1. cześć, czy ta część (Piasta koła 8W0 407 613) będzie pasować do VIn: WAUZZZF4XGA107358 (audi a4 b9 2016 2.0 tfsi quattro sedan) https://intercars.pl/produkty/g0sxdo-piasta-kola-8w0-407-613 pozdrawiam
  2. Cześć wszystkim, oddałem auto do serwisu specjalizującego się w naprawach automatycznych skrzyń biegów z 2 rzeczami - 1 to taka że jest wyciek na łączeniu skrzyni (korpus) i jest tam papierowa uszczelka z które jest wyciek (załaczam zdjęcie) plus ewentualna wymiana samego sprzęgła (bo dwumase wymieniałem pół roku temu i misję olejową wraz z uszczelką) z racji tego ze auto ma juz ok 250k przebiegu (Audi A4 B9 2016 rok s-tronic), dostałem taki kosztorys, co myslicie? Naciąganie ewidentne na kase czy raczej normalne i standardowe ceny?
  3. @Muskel1Czyli jak dobrze rozumiem brać tą wersję 4M0265105F i będzie pasować w 100% tak?
  4. VIN: WAUZZZF4XGA107358 Audi A4 B9 2016 2.0 TFSI Quattro Sedan Benzynka
  5. Sory że odświeżam temat, ale czy jest ktoś w stanie na podstawie nr. VIN zlokalizować jaki dokładnie mam moduł webasto mam u siebie w aucie? Bo do tej naklejki chyba się nie dokopię sam przed domem, a elektryk powiedział żebym już przyjechał z tą częścią na wymianę bo nie działa to webasto po zmianie czujnika płomienia, i też zauważyłem że po wymianie tego auto się nie dogrzewa, poniżej 90 stopni jest, i zimno jak cholera w aucie teraz. dopiero jak na sport włączę to będzie grzało ale baardzo długo się rozgrzewa. btw. w aso dzwonilem to niby mają za ok. 6078zł jakoś tak brutto za całe webasto, ale może uda mi się gdzieś dorwać taniej no i nie chcieli podać numeru części 😕
  6. Pelna zgoda, postaram się zrobić jutro pełen skan i wkleję. Swoją drogą rozwiązanie pokroju odłączenie bezpiecznika ogrzewania postojowego lub odłączenie fizycznie webasta powinno rozwiązać te problemy, a jesli nie, to znaczy że elektryk spartolił coś nie?
  7. Elektryk który się tym zajmował, mówi, że webasto raz działa, raz nie. Dodatkowo pojawiły się 3 błędy po wymianie tego webasto: side assist, który miga co chwilę jak jadę i na postoju i musiałem go wyłączyć mimo że wcześniej działął, gdy włączam wsteczny lub klikam kamerę cofania to mam info jak w załączniku, i włączając sam zapłon czasami jest błąd pre-sense. Gość mówi, że to websto coś może zakłócać pracę tych rzeczy, lub gdzieś jakaś wilgoć się dostała, bo to wcześniej działało to wszystko bez żadnego błędu - wspomniał też że jakieś problemy w komunikacji CAN się pojawiły, że musi do każdego podzespołu się łączyć żeby błędy zczytać zamiast do CAN i wszystko w pare sekund odczytać, więc po nowym roku raczej zacznę od tego, dziwna sprawa z tym
  8. Sory za odświeżenie, ale niestety wymiana czujnika płomienia nic nie dała, po wyjęciu obu czujników nowego i starego okazało się że pokazuje poprawne wartości, po prostu webasto chyba walnięte jakieś, bo raz rzuca błędami jakimiś dziwnymi, raz działa dopiero gdy zmrożę go np. na -7c itp więc zostaje mi chyb wymiana webasto. Czy masz możliwość sprawdzenia jaki dokładny model jest do mojej Audi A4 B9 2016 2.0 TFSI Quattro Benzyna VIN: WAUZZZF4XGA107358? Czy to by pasowało? https://allegro.pl/oferta/nowe-ogrzewanie-postojowe-webasto-audi-8w0265081m-4m0265105f-benzyna-18076495970 Dzięki naprawdę i szacunek za fachową wiedzę
  9. A kojarzycie, bo gdzieś na necie usłyszałem, że można jakoś w VCDS ustawić czy czymś innym, żeby dogrzewało silnik albo coś innego? Co można jeszcze zmienić aby co dogrzewało poza standardowo kabiną?
  10. @Muskel1 Czyli to będzie część 8E0820036 tak?
  11. Dzień dobry, Wymieniony został u mnie właśnie czujnik płomienia w oryginalnym webasto - auto się dogrzało co prawda raz, ale widzę że wywala teraz jakiś błąd: 315665 - Zawór blokowania płynu chłodzącego Czy orientuje się ktoś jak to namierzyć, ewentualnie gdzie kupić taką część? Pacjent to Audi A4 B9 2016 2.0 TFSI Quattro VIN: WAUZZZF4XGA107358 Za linka do części albo numeru części, lub jak to namierzyć stawiam dobry obiadek Czy to jest to? https://allegro.pl/oferta/zawor-elektromagnetyczny-nagrzewnicy-oryginal-vw-audi-skoda-4h0-121-671d-17442937723 Czy raczej błąd wskazuje na błąd z pompą wody? Dzięki!
  12. Wiem, że nie jest to nowa wiadomość, ale szkoda, że audi zdecydowało się zrezygnować z segmentu Audi A4. Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości to wspaniałe forum powoli będzie obumierać
  13. Dzień dobry, Mam pewien problem w mojej A4, w zasadzie nie wiem czy jest to problem, ale zauważyłem że jeśli jeżdzę 30-60 to słyszę pod maską dzwięk po lewej stronie jakby od kierwocy taki jakby jakiś mechanizm się próbował uruchomić ale nie mógł, dzwięk jest specyficzny, ale nie stricte mechaniczny tylko jakby hmm elektryczny w sensie jakby coś próbowało się tam wykonać? Nie mam pojęcia co to może być, i dodam też ważną inforamcję, to jest tak że raz na 10 sekund trwa ten dzwięk 2-3 sec i za kolejne 10-15 sekund znów go słychać i tak kilkanaście razy. Macie pomysł co to może być? Wydaje mi się że dzwięk dobiega spod maski jakby od strony kierowcy (lewej).
  14. Dzięki, czyli jednak jak w ASO zawołali 550zł za czujnik to widzęże to normalna cena.
  15. Dzień dobry, Chciałbym zapytać czy ktoś z was robi lub robił odkamienianie/oczyszczanie układu chłodzenia? Czy przy wymianie płynu chłodniczego jakiś preparat się dolewa czy jak to wygląda? Czy nie ma potrzeby robienia tego? Pozdrawiam
  16. Dzień dobry, Poszukuję numeru części lub linka do zamiennika czujnika płomienia od webasto w A4 B9. VIN: WAUZZZF4XGA107358 Pozdrawiam
  17. Rozumiem, że w zachodniopomorskim nie ma takich specjalistów?
  18. Dzień dobry, Poszukuję serwisu w zachodniopomorskim, który byłby w stanie ogarnać temat papierowej uszczelki na łączeniu skrzyni biegów, gdyż z niej jest wyciek i czytałem na grupach na facebooku, że to dość częsta przypadłośc. Pytanie ile taka naprawa może kosztować? Bo domyślam się że trzeba rozebrać skrzynię, a samą tą papierową uszczelkę idzie dostać oryginalną, czy tylko zamienniki? Na jaki koszt trzeba się przyszykować? Wygląda to tak:
  19. Poszukuję gdzie i jakie śruby kupić do zamocowania osłony automatycznej skrzyni biegów Audi A4 B9 2016 2.0 TFSI Quattro Sedan S-tronic VIN: WAUZZZF4XGA107358
  20. Dzień dobry, Szukam mechanika/ów w zachodniopomorskim, który przeprowadzi kompleksową analizę usterek w aucie i byłby w stanie zaopiekować się tematem. Generalnie kasa nie gra roli, ale w granicach rozsądku. Chcę moją A4 B9 2016 2.0 TFSI Quattro Sedan doprowadzić do stanu prawie że salonowego. Zależy mi na kompleksowej analizie - pełna geometria, sprawdzenie czy łożyska nie wyją na zakrętach, naprawa automatycznej skrzyni biegów (podobno tam na łączeniu jest papierowa uszczelka z której leci olej) i też czasem stuknie przy redukcji gdy wrzuca bieg z 5 np na 3, dodatkowo tez wyje skrzynia jak jadę na niskich obrotach np. 1100-1500 na biegu np 6-7, chcialbym tez sprawdzic kompresje na cylindrach, wykonac czyszczenie dolotu itp itd, stan akumulatora czy wymaga wymiany, i nie tylko - no generalnie wszystko co źle chodzi lub jest zuzyte. Zna ktoś takiego magika? Byłbym bardzo wdzięczny, stawiam dobre włoskie wino Pozdrawiam
  21. Cześć, Moje auto pod maską jest dość zabrudzone, jest to audi a4 b9 z 2016 roku, myślałem aby je umyć. Chciałbym zlecić to jakieś profesjonalnej fimie która wie jak do tego podejśc, gdyż jest tam sporo elektroniki i boje się że mogę coś zachlapać. Pytanie - czy jest sens to zrobić? Chciałbym aby wyglądało jakby dopiero wyjechało z salonu. Jakieś firmy polecacie? Kasa nie gra roli, mogę dojechać w dowolną miejscowość w polsce, może to i być 2000zł za mycie - chciałbym aby to było naprawdę zrobione profesjonalnie i starannie. Co o tym myslicie? Pozdrawiam
  22. Cześć, chciałbym podbić trochę, bo widzę że nie było żadnej odpowiedzi. Czy taki zestaw będzie pasował do mojej A4 B9 (VIN: WAUZZZF4XGA107358) 2x 8W0615301AB Tarcza hamulcowa (wentylowana) 1x 8W0698151BB 1 zest. klocków ham. do hamulców tarcz. 1x 8W0615121H Czujnik zużycia klocków 2x 8W0698231 1 zestaw blach pośrednich 4x N10648301 Śruba 'torx' z łbem stożkowym 4x N91147601 Śruba z łbem 6-katnym(kombi) 2x 8W0615601K Tarcza hamulcowa (wentylowana) 4x N91041702 Śruba żebrowana 1x 8W0615121E Czujnik zużycia klocków 4x WHT010085 Śruba z łbem 6k z kołnierzem i samozabez 1x 8W0698451BG 1 zest. klocków ham.do hamulców tarczowy Pozdrawiam
  23. Dzień dobry, Zastanawiam się jak mogę przetestować czy czujniki kontroli powietrza w oponach działają prawidłowo? mam te standardowe (nie te w oponie/wentylu) tylko mierzące chyba grubość opony czy coś w tym stylu. Myślałem aby po prostu spuścić z jednego koła powietrze i sprawdzic czy system to wykryje (czy wyswietli sie o ktore kolo chodzi na kokpicie?) i tak dla wszystkich opon. Macie jakieś pomysły czy dobrze do tego podchodzę? Pozdrawiam
  24. Hej, co myślicie o takim zestawiku LINK ? Nadszedł czas aby zmienić tarcze i klocki przód i tył i zastanawiam się między półceramikami ATE, oraz tym z tego linku. Mój VIN: WAUZZZF4XGA107358, jak myślicie, będzie ten zestaw z allegro pasował? No i co lepiej wybrać z tych dwóch? Dzięki
  25. Cześć, Dziś miałem sytuację, że przed wjazdem na rondo było jeszcze 1 auto, ale się zapatrzyłem i wjechałem gościowi w zderzak tylny (na szczęście lekko, bo auto wychamowało), po tym od razu wywaliło mi 2 błędy: problem z asystentem korka oraz system bezpieczeństwa: awaria! Poduszek zadnych nie wywalilo (chociaż ikonka pomarańczowa się świeci) - bylo to raczej lekkie uderzenie, mam chrom jedynie pęknięty na zderzaku i lekkie wgniecenie i ryskę też na zderzaku. Dlaczego akurat te 2 systemy padły? Czy mogło się tam coś rozkalibrować? Czy assist lane czy tam asystent korka jakoś w zderzaku jest? I czy to może być coś poważnego, czy raczej wystarczy że skasuję błędy i wszystko będzie ok, czy jakiegoś nastawienia trzeba zrobic? Poniżej wrzucam zdjęcia. Swoją drogą, to chyba wystarczy, że zderzak spoleruję i wymienię ramkę, ta myślicie że będzie pasować? link

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.