Jump to content

tadziak

Pasjonat
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

3

About tadziak

Informacje

 • First name
  Piotr
 • Location
  Trójmiasto

Car

 • Car model
  A4 B8
 • Car body
  Limuzyna
 • Year of production
  2015
 • Engine
  2.0 TDI
 • Engine code
  1B
 • Drive
  quattro
 • Gearbox
  S-Tronic
 • Fuel
  ON

Recent Profile Visitors

546 profile views
 1. A A4 FL niestety kompromituje się w kolejnym aspekcie. Audi usunęło możliwość używania własnej karty SIM w samochodzie...(hotspot, dane o korkach itp.). Podobno jedyna opcja posiadania Internetu to wykupienie za kilkaset złotych taryfy bezpośrednio od Audi...
 2. Nie chcę już zakładać wątków, a mam takie pytanie troszkę OT. Jak to jest w aktualnym A4 i Active Lane Assist. Czy utrzymywanie po środku pasa ruchu działa także bez włączonego aktywnego tempomatu? Bo w A6 jest to połączone, tzn. bez włączonego ACC, działa tylko 'ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu' - czyli odbija od brzegu do brzegu, niczym nietrzeźwy kierowca ?
 3. Dla mnie ta ergonomia ekranu dotykowego w tym miejscu jest na tyle dyskwalifikacją, że zrezygnowałem z A4 FL. Jeszcze nigdy nie widziałem tego typu posunięcia producenta, wdrażanie dotykowości na siłę + amputacja pokręteł. Gdyby zostało i to i to (jak w BMW) to byłaby bajka. I do tego ten schowek a'la popielniczka (liczyłem, że chociaż będzie gdzie telefon postawić).
 4. Ja z ciekawości sobie siadłem do tej A4-ki nowej i ogólnie pozytywne wrażenie. Ale ten nowy ekran naprawdę wygląda niezbyt zgrabnie, natomiast schowek, który powstał zamiast pokrętła/gładzika MMI jest tak mało pojemny, że chyba tylko nadaje się na trzymanie tam garści monet i biletu za autostradę Miałem nadzieję, że chociaż da się tam sensownie postawić telefon w pozycji pionowej...
 5. Ktoś oglądał już na żywo nowe A4? Bawiliście się tym wyświetlaczem? Jeśli tak, to jakie wrażenia z obsługi dotykowej?
 6. Ale w sumie co mają tu wybrnąć, zamówiłeś auto przedliftowe, po starej cenie to takie dostaniesz chyba? Czy rozważasz anulowanie zamówienia na rzecz faceliftingu?
 7. Tak, skonfigurowałem sobie avanta i to tak bez jakichś zbędnych ozdobników (nawet bez S-line) i wyszło mi koło 300 tys. To już poziom A6. A np. brak Bang&Olufsen w nowym A4 to porażka.
 8. Czy te uchwyty na siatki można wkręcić/zamontować bez demontażu półki w sedanie? Po prostu od strony bagażnika?
 9. Mnie kilku sprzedawców zapewniało, że środek będzie nowy, tzn. wzorowany na A6/Q3 itd. Wiadomo, że oficjalnie to nic nie jest pewne, do premiery nowego modelu, ale wiele razy sprzedawcy potwierdzali mi, że będzie takie rozwiązanie w A4 i Q7 FL. I co sprawdziło się dla Q7 - nie sprawdziło się dla A4. Tym samym A4 (A5) został chyba jedynym nowym/aktualnym modelem ze starym typem ekranu (wystający z deski), a na dodatek wprowadzona na siłę dotykowość jest niedostosowana do ekranu w tym miejscu (nie sięga się z pozycji opartej).
 10. Ja się poczułem oszukany po premierze tego A4, bo wszędzie trąbiono o nowym środku (ekrany jak w A6/A7/Q3), a tu nagle wszystko jednak po staremu, tylko zabrano pokrętła MMI (wygląda jakby się ktoś włamał i ukradł cały ten panel). Tłumaczyli to, że przecież to tylko lift i i nie mogę za dużo zmienić. Ale chwilę potem wyszedł facelift Q7 i tam jednak się dało cały środek zmienić na podobieństwo Q8.
 11. Minął kolejny miesiąc - nadal u nas brak konfiguratora lub cennika, a Niemcy od prawie 2 miesięcy już mogą zamawiać...zaczyna to być trochę śmieszne.
 12. Dziś się dowiedziałem, że w Polsce nowa wersja A4 pojawi się gdzieś za miesiąc...póki co nadal sprzedają starą...Normalnie masakra. Niemcy mogą zamawiać o 'generację' nowsze auto, a u nas nadal stare A4 jest sprzedawane jako najnowsze...
 13. Środek to ogólnie trochę na minus - generalnie miały racje wszystkie zdjęcia szpiegowskie odnośnie dużego, wystającego ekranu. Z zewnątrz wygląda to nieźle. Wygląda też na to, że jeśli chodzi o wszelkie systemy asystujące, bezpieczeństwa, z dotychczasowych informacji wynika, że nie ma żadnego kroku naprzód (czyli zostaje wszystko na poziomie A4 z 2015 roku). Matrixy te same (nie HD), brak miękkiej hybrydy dla diesla 190 KM (brak silnika 204 KM, co jest w A6). Ogólnie chyba technologicznie już Passat FL ma więcej zmian...
 14. Ja nie rozumiem trochę logiki i kolejności działań Audi. Wszędzie słyszy się o nowym FL A4 (że to kwestia tygodni), a nagle oficjalnie pojawia się "nowy" S4, w całości w starym design. Chyba wobec tego, w czerwcu nie ogłoszą nagle lifta po miesiącu od premiery?
 15. Podobno każdy dealer dostał dodatkową pulę slotów do produkcji - po dwie limuziny i dwa avanty. Czyli w skali kraju można jeszcze zamówić około 100 starych A4 ?
×
×
 • Create New...