Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

tadziak

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tadziak

  1. Samochód piękny, bardzo podoba mi się kolor. A długo nim już jeździsz? Bo tak zwróciłem uwagę, że boczek fotela kierowcy już trochę sfatygowany (wyślizgany + widać załamania/pomarszczenia). Myślałem, że to jakieś demo od dealera.
  2. A to rok produkcji 2019, czy 2020? Z czego wynikał aż tak wysoki upust? Bo ponad 30 procent to już gigantyczny rabat
  3. Jakichś większych kłopotów nie. Panel klimatyzacji był wymieniany, bo świrowała. Sprzedałem już tę B9-tkę w sierpniu. Teraz mam A6 C8.
  4. We wtorek odbieram nowe auto (i oddaje dealerowi stare), więc jakby jednak ktoś był zainteresowany moją A4-ką, to ostatnia chwila, a cenę mocno obniżyłem ?
  5. Czy te uchwyty na siatki można wkręcić/zamontować bez demontażu półki w sedanie? Po prostu od strony bagażnika?
  6. Tak, najwyraźniej, przynajmniej w konkretnych, wymaganych tematach Niemniej jakby ktoś był zainteresowany zakupem auta to gorąco zachęcam, bo mój nowy samochód ma być już za tydzień u dealera, więc wolałbym swoje A4 sprzedać w najbliższym czasie
  7. Chciałem dać do ogłoszeń na tym forum ofertę sprzedaży mojej A4-ki, ale w ogóle nie ma opcji dodania nowego ogłoszenia/tematu. Czy coś źle patrzę? W każdym razie jakby ktoś był zainteresowany to tutaj oferta: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-audi-a4-b9-matrix-led-b-o-hud-quattro-webasto-fv23-pl-salon-ID6BXzID.html Cena oczywiście do negocjacji, bo na razie mi się nie śpieszy (odbiór nowego dopiero pod koniec lipca) ?
  8. No aż szok...4 lata prawie. Jeszcze nigdy żadnego samochodu tak długo nie posiadałem Ale nadal 'pachnie nowością Audi'. Dealer, u którego kupuje nowe auto strasznie się podniecał dziś konfiguracją, że taka rzadkość 190 TDI w Quattro z asystentami wszystkimi
  9. Przygoda z moim A4 powoli dobiega końca, chociaż nadal jestem z niego bardzo zadowolony (na tle wszystkich aut, jakie posiadałem - najmniej powodów do narzekań) Będę go sprzedawał w najbliższym okresie (czerwiec-lipiec), z przebiegiem około 97 000 km. Pozwolę sobie ew. zamieścić ofertę sprzedaży w dziale ogłoszeń na tym forum, może ktoś akurat będzie zainteresowany, albo proszę o wiadomość na PRIV ? Wolałbym aby auto poszło do kogoś 'w dobre ręce', niż się bujać na jakichś allegro/portalach ogłoszeniowych i co chwila otrzymywać telefony od komisów i pseudo-zainteresowanych...
  10. Dużą, jeśli o to pytasz. Szczegóły wersji oprogramowania mogę podać później, ale od grudnia 2015 nie udało mi się zmusić Audi do żadnej aktualizacji (mimo narzekań na różne problemy ze stabilnością, bugi). Ale najbardziej wkurza mnie ta jakość dźwięku, bo różnica między salonowym B9 z B&O, a moim jest naprawdę ogromna.
  11. tadziak opublikował(a) temat w Audi A4 B9
    Witam, czy w nowych modelach Audi są w ogóle dostępne jako opcja gniazdka 230V? Inne marki (nawet Skoda) takie coś oferuje... Nie mogę tego nigdzie znaleźć w konfiguratorze...
  12. Witam, Mam Audi B9 z początku produkcji (grudzień 2015). Od tej pory nie miałem aktualizowanej wersji software MMI - brakuje mi m.in. regulacji subwoofera (mam B&O). Dziś z ciekawości siedziałem w aktualnej wersji A4-ki, w salonie i jakość dźwięku jest dużo lepsza niż u mnie (mimo że teoretycznie ten sam hardware). Czy ktoś zdołał jakoś zaktualizować sobie MMI do nowszej wersji, z poprawkami i dodatkowymi opcjami? Pozdrawiam
  13. tadziak odpowiedział(a) na Kevirek temat w 2.0TDI
    Ja podłączę się do tematu, bo objaw ten sam. Po 3 latach jeżdżenia i odpalania auta bez żadnego zgrzytu, dziś po tankowaniu wciskami przycisk zapłonu i nic, tylko rytmicznie kręci. Próbowałem ze 4 razy i to samo. W końcu telefon do mojego doradcy w serwisie i kazał wzywać assistance. Po tym telefonie w końcu samochód odpalił. Dodam, że start&stop nigdy nie ruszałem. Co to może być?
  14. Rzekomo w mega promocji i super rabacie (specjalnie dla mnie itp.) zapłaciłem jakieś 3750 PLN brutto...Nie wiem, czy to normalna cena?
  15. Ja po prostu zostawiłem auto na okresowy przegląd (jeszcze darmowy, bo miałem pakiet przeglądów przez 3 lata) i po godzinie dostałem telefon, że właściwie komplet tarczy + klocków do wymiany. Tarcze podobno już miały grubość poniżej normy, a klocki może jeszcze ze 2 tysiące by pojeździły, zanim zapaliłaby się kontrolka. W związku z dłuższym wyjazdem za tydzień, wolałem nie ryzykować i przystałem na wymianę. Ale mimo wszystko zawsze gdzieś tam pozostają obawy, że mnie zwyczajnie naciągnęli lub też ktoś gdzieś podmienił mi na bardziej zużyte tarcze/klocki wcześniej...No ale trudno zakładać wszędzie nieuczciwość - jesteśmy zdani na autoryzowane serwisy....
  16. Witam Byłem ostatnio w serwisie na przeglądzie po 90 tys. (dokładnie przy 83 tys.) i serwis oświadczył, że do wymiany są wszystkie tarcze + klocki. Czy to normalne? Dodam, że auto eksploatowane głównie w długich trasach i bez częstego hamowania... Z góry dziękuję za Wasze opinie.
  17. Dzięki, pokombinuję jeszcze. A generalnie nie ma szans, aby fabryczny B&O jakoś trochę poprawić? W sensie np. wymienić subwoofer na lepszy (ten z półki tylnej)? Nie chciałbym pruć okablowania w aucie, ani dostawiać skrzynki do bagażnika...
  18. Dziś znów byłem z problemem z MMI. Zostawiłem auto na parę godzin. Zadzwonili, zapewniając, że zaktualizowali. Przyjechałem, a tu co do cyferki te same wersje MMI (0333) oraz sterowników multimediów. No to poprosili elektryka, żeby mi wyjaśnił i okazuje się, że aktualizacja=wgranie oryginalnego oprogramowania od nowa. Mam samochód z listopada 2015 r. i zapewniają, że nie da się wgrać nic nowszego, przynajmniej oficjalnym trybem, bez kombinacji. W związku z tym mam pytanie: Czy komuś kiedykolwiek zaktualizowano wersję MMI?
  19. W całym 3-mieście jest jedno...tzn. niby dwa ale ten sam dealer i to samo podejście serwisu.
  20. Ja prze dwa lata próbowałem uzyskać aktualizację softu (mam jeden z pierwszych egzemplarzy B9). Mimo licznych problemów natury software'owej, za każdym razem otrzymywałem odpowiedź, że do mojego samochodu jest tylko oryginalny software i aktualizacji brak. A błędów jest mnóstwo - systematycznie przestaje działać Andoid Auto/Car Play, czasem wszystko się potrafi zawiesić...
  21. WItam serdecznie, Ostatnio zacząłem się wsłuchiwać w dźwięk silnika w swoim A4 B9 (190 TDI) i zauważyłem, że gdy delikatnie/powoli przyśpieszam to w pewnym zakresie obrotów silnik trochę 'gwiżdże'. Chodzi o taki dźwięk, jak np. wydają przejeżdzające obok ciężarówki. Trochę szukałem na ten temat w sieci i nie jest to jakiś taki ostry świst, czy pisk, jaki ludzie często publikują przy okazji padania turbo. Nie jestem w stanie tego uzyskać na postoju. Nie mam za bardzo porównania z innym egzemplarzem, z podobnym silnikiem - może to jest norma? Podobny dźwięk mam chwilami, gdy np. jadę powoli z górki i samochód hamuje silnikiem... Druga sprawa (chyba niezwiązana, ale może?) to jakiś ostry pisk, gdy mam uruchomiony silnik na postoju z tyłu podwozia. Nie wiem z czego dokładnie to może się wydobywać, ale wydaje się dochodzić gdzieś z podwozia na poziomie tylnych kół. Przykład w załączniku (ruszałem telefonem, stąd pukanie i szuranie). Z góry dziękuję za pomoc. IMG_5203.m4a
  22. tadziak odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Da się to zrobić bez wchodzenia do menu. Z tego co pamiętam to trzeba włączyć zapłon, następnie wyłączyć i od razu pociągnąć dźwignię wycieraczek w dół. Jeśli się mylę - proszę o kolegów o poprawienie Z innej beczki - czy działa u Was predyktywny asystent prędkości? Chodzi o tę opcję, że samochód zwalnia/przyśpiesza w zależności od ograniczeń prędkości i ukształtowania drogi.
  23. Witam po dłuższej przerwie Auto nadal jeździ i sprawuje się dobrze. Jestem upierdliwym klientem, więc trochę męczyłem serwis różnymi pierdołami natury Carplay/Audi Connect (chciałem, aby z poziomu telefonu dało się zdalnie sprawdzać stan auta, włączyć ogrzewanie czy upewnić się, że jest zamknięte). Ogólnie trudno na coś narzekać, aczkolwiek wkurza mnie, że np. A4-ki z nowszej produkcji mają więcej ustawień dla B&O (osobna regulacja subwoofera itd.), a o aktualizacji można pomarzyć. Niektóre systemy czasem sobie działają nieco losowo - np. ostrzegani przed pieszymi, czy lane assist. No ale tłumaczenia AUDI jest zawsze jedno: to tylko system wspomagający Ostatnio za to miałem przygodę z fabrycznymi oponami. Jedna z nich wybrzuszyła się i mi auto 'podskakiwało' na gładkim asfalcie...
  24. To dobra wiadomość! Potwierdzam, że u mnie pod maską też jest informacja o R134a.
  25. Z tego co piszą na niemieckim forum to R134a.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.