Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędne wskazania poziomu paliwa


Tomarek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

pisze z wkurzającym problemem z błędnym wskazaniem wskaźnika paliwa na desce rozdzielczej. 

Jakiś 1,5 roku przestał działać wskaźnik poziomu paliwa o samochód został oddany do kilku mechaników celem naprawy. Były sprawdzane zegary, połączenia, pływaki). Okazało się że wina leżała w przetartych stykach w 1 z 2 pływaków (ten bez pompy, w bagażniku). Długi czas również zajęło kodowanie tego pływaka aby działał poprawnie. Od jakiegoś miesiąca pojawił się nowy błąd. Wskaźnik pokazuje poziom paliwa i działa ale zawyża poziom paliwa o 25%. Dowiedziałem się na trasie jak samochód zgasła. Mechanik który poprzednio naprawiał system poddał się i nie wiem jak to zrobić. Dlatego pisze do was czy może wiecie jak podejść do tematu albo możecie kogoś polecić w mazowieckim kto podejmie się zadania. Dodatkowo od kiedy kupiłem samochód (a już przejechałem 100.000km) pistolet od paliwa strzela przy tankowaniu (może to też ma pływ). 

 

Z góry będę wdzieczny za jakąkolwiek poradę/namiary na mechanika.

 

Audi A4 B8 Sedan TFSI 2.0 211km, quattro 2012 - z ameryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to sczytanie błędów.
Jeżeli jest zapisany błąd pływaka, to pływak do wymiany. Dopiero kalibracja, jeżeli zaistnieje taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Co do błędów to nie ma nic. System widzi że wszystko działa poprawnie ale odczyt jest błędny. 

Też nie widzę żadnych sygnałów żeby wskaźnik "szalał" na desce. Wskazówka paliwa schodzi jak zwykle tylko jest przesunięta o 1 przedziałkę (25%).

Edytowane przez Tomarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ktoś namieszał w adaptacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślałem ale z kolei dlaczego po roku i bez żadnych ingerencji zewnętrznych się to zmieniło samo?

Masz może kogoś kto ogarnia temat i przyjrzałby się sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikogo Ci nie polecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. 

 

Może jeszcze ktoś inny będzie w stanie mi pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...