Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Pali bezpieczniki pompy paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Parę dni temu po trasie 800km spalił się bezpieczniki pompy paliwa, wymieniłem następnego dnia, pojeździłem przez dzień i na wieczór znów się spalił.

Pod tylnym siedzeniem, po prawej stronie (patrząc na kierownicę), zauważyłem rozcięty (ok10cm) czarny przewód z białym paskiem, zaklejony taśmą, odbezpieczyłem, w środku były 4 żyły, dwie brązowe, żółta i jeszcze jedna nie pamiętam jaka) nie zauważyłem ich uszkodzenia, ale każdy osobno zabezpieczyłem dodatkowo taśmą, a potem jeszcze całość zabezpieczyłem taśmą.

Następnego dnia wstawiłem 3 (trzeci) i po trasie 200km zauważyłem że znów jest spalony.

Bezpieczniki wstawiam 20A żółty, tak jak siedział ten pierwszy "oryginalny"

Vag nie pokazuje żadnych błędów.

Poziom paliwa powyżej połowy zbiornika.

Jak się mądrze zabrać do naprawy, z której strony najmniejkolizyjnie ? Mam problem bo w Augustowie i okolicy nie ma dobrego elektryka.

Uprzejmie bardzo proszę o darowanie uszczypliwych uwag i bezwartościowego filozofowania.

Jestem za to serdecznie wdzięczny za wszystkie prawdopodobne uwagi dotyczące mojego problemu :hi:

Opublikowano

W miejsce bezpiecznika wstaw amperomierz (w szereg) i obserwuj wskazania pod obciążeniem pompka nie powinna pobierać więcej niż 7A samochodu nie musisz odpalac weź + jednym końcem miernika a drugi daj na miejsce nózki bezpiecznika ( na tą zeby pompka zaczęła pracować)

Spróbuj poruszać przewodami obserwując wskazania moze zlokalizujesz usterke, zwarcie....

Może Ci sie pompka zaciera ... U mnie przepalał sie bezpiecznik ale było już po pompce...

Opublikowano

kolego pompa ci siada kup nową ale tylko ori mialem to samo u siebie w 1.6 adp kupilem chińczyka pochodziła pare dni kaplica potem kupiłem ori i się poprawiłoteraz mam tylko problem z porannym odpalaniem ale to inna bajka

Opublikowano
  • Autor

Dziś rano podłączyłem amperomierz w miejsce bezpiecznika i tak uruchomiłem auto.

Przez około 1-2 minut dokonywałem pomiaru.

Prąd płynący to 5.08 ampera.

Opublikowano

Przejrzyj przewody do pompki, poruszaj nimi... może przy wtyczce sie coś dzieje...

Trudno cokolwiek stwierdzić na odległośc ale jezeli pobiera tylko 5A to wygląda na sprawną, ciekawe jak z jej wydajnością...

Opublikowano

ja bym wymienił pompe paliwa bo najprawdopodobnij w niej rozi ci sie zwarcie , przechodziłem ten sam temat kiedys w bmw 318

  • 1 rok później...
Opublikowano

nie ma wydajnosci zapewnie , zmeń

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.