Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z pompą hamulcową w A4 B8


MichalB5AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś z grupowiczów spotkał się z uszkodzoną pompą hamulcową? Wczoraj co 3-4 hamowanie kończyło się miękkim pedałem hamulca. Dziś z myślą, z to wina starego płynu hamulcowego postanowiłem go wymienić. Po odkręceniu 4 odpowietrzników płyn zaczął ciec tylko z 2 - lewy tylny i prawy przedni. Gdy je zakręciłem dwa pozostałe pozostały nadal suche więc wcisnąłem kilka razy pedał hamulca. W prawym tylnim pojawił się płyn więc również go zakręciłem. Po kilku kolejnych naciśnięciach zaobserwowałem, że w ostatnim ostatnim kole - lewy przód - płyn pojawia się w wężu i mimo trzymania nogi na hamulcu cofa się. Dodatkowo po zakręceniu odpowietrzników i wciśnięciu pedału czuć najpierw opór, a potem on ustępuje, jakby był wyciek, ale nie ubywa płynu, nie ma plamy pod samochodem. Mam wrażenie, że w pompie padły jakieś uszczelnienia/zaworki zwrotne/ coś podobnego, nie wiem jak pompa wygląda od środka.

Działanie serwa wykluczam ponieważ dzieje się to zarówno na uruchomionym jak i zgaszonym silniku. Sterownik ABS nie generuje żadnego błędu. Czy ktoś z was ma instrukcje, jak zdemontować pompę hamulcową?Screenshot_2024-03-22-21-26-49-01_c0dc27f5c07cb0fb3541d6073dfd6932.thumb.jpg.c7ea6e1f16df6cc0c9ec74d71abce39c.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas daje się we znaki, u mnie też powoli zaczyna padać i będzie trzeba się w te lato za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zamiar zrobić to sam czy komuś zlecisz? Ta pompa niby jest na wierzchu, ale widzę, że może być problem z jej wyciągnięciem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobię u siebie sam, kwestia znalezienia instrukcji w Elsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dostępu do takich rzeczy, byłbyś w stanie taka instrukcje dla mnie znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MichalB5AFN napisał(a):

Nie mam dostępu do takich rzeczy, byłbyś w stanie taka instrukcje dla mnie znaleźć?

Dobra, to ogólnodostępna strona, tyle że rosyjska. Znalazłem, dzięki wielkie za podpowiedź, jak zmienię to dam znać czy się poprawiło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...