Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nietypowa usterka modułu SOS i systemu My Audi w A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzień dobry - w moim Audi A4 B9 2022 rok nie działa moduł SOS , przy czym na ekranie/desce rozdzielczej nie ma żadnego błędu/ żótej ikonki. Nie świeci dioda, która powinna świecić zasadniczo na zielono (nie świeci także na czerwono, jest po prostu "martwa"). Jednocześnie nie działa część funkcji w My Audi np. lokalizacja. Błędy po sczytaniu komputerem sugerują, że nie została zdjęta ochrona komponentu - modułu, jednak ASO ( auto jest na gwarancji, jestem pierwszym właścicielem) jest bezradne. Sprawdzili instalację elektryczną, ich zdaniem jest OK. Zamówili nowy moduł - to samo . teraz przymierzają się do podmiany głównego komputera.Może ktoś z Was miał podobny przypadek i może coś poradzić. Bo w ASO jakoś nie wierzę ... Załączam zdjęcie pojawiających się błędów.

VCDS.jpg

Opublikowano
2 godziny temu, Tomasz24 napisał(a):

teraz przymierzają się do podmiany głównego komputera.

Tzn? który sterownik chcą teraz wymienić? Gateway?

Opublikowano
  • Autor
38 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Tzn? który sterownik chcą teraz wymienić? Gateway?

Tak sądzę. Z rozbrajająca szczerością przyznali, że jeszcze przedtem być może importer każe im podmienić na próbę ten moduł z innego pojazdu (bo jest b.drogi - dwadzieścia parę tysięcy). I tak się zastanawiam czy przypadkiem nie było tak i z moim autem- przed wydaniem nie posłużył jako dawca modułu, którego potem nie zakodowali (jestem pewien że nie działał od zakupu - usterka wyszła przypadkiem kiedy na innym serwisie podłączyli auto pod komputer.

Opublikowano

Raczej nie będą podmieniali, bo podmiana Gateway w B9 polifcie to nie takie hop siup, wymiana jak sterownika drzwiowego. Przez Gateway kontrolowane są wszystkie aktywne funkcje i wyposażenia włącznie z Audi Connect i przypisanym VINem itd itp. Dlatego podmiana na nowy jest taka droga, bo wszystko to musi być później dopsaowane, także wątpię aby na próbę inny podpinali bo bez dopasowania i tak nie będzie działał.

Opublikowano

w sumie to nie masz sie co przejmowac... cos zrobic musza, tylko pilnuj udokumentowania zgloszen itp

Opublikowano
  • Autor
11 godzin temu, Koalakm napisał(a):

w sumie to nie masz sie co przejmowac... cos zrobic musza, tylko pilnuj udokumentowania zgloszen itp

I tu masz rację (co do pilnowania dokumentacji) - mają otwarte cały czas jedno zlecenie i nie kwapią sie do wydania jego kopii. Skoro tak tak to ja za każdym razem dopisuję ,że odbieram pojazd niesprawny , nienaprawiony i robię fotografię tego zlecenia wraz z kolejnymi moimi adnotacjami. Już mają trzy takie wpisy.  Muszę też dokładnie przestudiować warunki gwarancji - jakie mają terminy i.t.p.. Natomiast potrafię sobie wyobrazić sytuację, gdzie powiedzą ,że są bezradni i zostanę z problemem, zwłaszcza jeżeli w międzyczasie miną terminy na odstąpienie od umowy sprzedaży z rękojmi (2 lata a gwarancja 4). Ale nie chciałbym tego robić bo to spór na lata a po odstąpieniu nie sposób dalej użytkować pojazdu. Pozostało mi 3/4 roku rękojmi więc muszę ich cisnąć. Raczej -jak nie usuną - będę chciał powierzyć usunięcie niezależnemu warsztatowi (bo przecież jakiś sposób do diabła musi istnieć) i ewentualnie sądzić się z gwarantem o koszty.

Opublikowano
  • Autor
12 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Raczej nie będą podmieniali, bo podmiana Gateway w B9 polifcie to nie takie hop siup, wymiana jak sterownika drzwiowego. Przez Gateway kontrolowane są wszystkie aktywne funkcje i wyposażenia włącznie z Audi Connect i przypisanym VINem itd itp. Dlatego podmiana na nowy jest taka droga, bo wszystko to musi być później dopsaowane, także wątpię aby na próbę inny podpinali bo bez dopasowania i tak nie będzie działał.

Też mam taką nadzieję :), na marginesie - w życiu miałem ponad 40 samochodów a realne kłopoty i koszty tylko z nowymi. Z perspektywy czasu najlepiej oceniam ASO KIA, owszem nie było to auto bezawaryjne ale ASO przykładało się. Na marginesie - we wszystkich nowych samochodach kłopoty były z elektroniką a nie mechaniką. Uważasz, że przyczyna może tkwić w Geteway-u, np z powodu jego usterki nie można zdjąć ochrony z komponentu? Mogło tak być już w fabryce?

Opublikowano
6 minut temu, Tomasz24 napisał(a):

Uważasz, że przyczyna może tkwić w Geteway-u, np z powodu jego usterki nie można zdjąć ochrony z komponentu?

Możliwe.

Opublikowano
9 godzin temu, Tomasz24 napisał(a):

I tu masz rację (co do pilnowania dokumentacji) - mają otwarte cały czas jedno zlecenie i nie kwapią sie do wydania jego kopii. Skoro tak tak to ja za każdym razem dopisuję ,że odbieram pojazd niesprawny , nienaprawiony i robię fotografię tego zlecenia wraz z kolejnymi moimi adnotacjami. Już mają trzy takie wpisy.  Muszę też dokładnie przestudiować warunki gwarancji - jakie mają terminy i.t.p.. Natomiast potrafię sobie wyobrazić sytuację, gdzie powiedzą ,że są bezradni i zostanę z problemem, zwłaszcza jeżeli w międzyczasie miną terminy na odstąpienie od umowy sprzedaży z rękojmi (2 lata a gwarancja 4). Ale nie chciałbym tego robić bo to spór na lata a po odstąpieniu nie sposób dalej użytkować pojazdu. Pozostało mi 3/4 roku rękojmi więc muszę ich cisnąć. Raczej -jak nie usuną - będę chciał powierzyć usunięcie niezależnemu warsztatowi (bo przecież jakiś sposób do diabła musi istnieć) i ewentualnie sądzić się z gwarantem o koszty.

auto kupiles na firme czy na osobe prywatna?

 

Opublikowano
  • Autor
14 godzin temu, Koalakm napisał(a):

auto kupiles na firme czy na osobe prywatna?

Na firmę ale przepisy od jakiegoś czasu chronią także także pewną grupę małych przedsiębiorców, którzy danym towarem nie handlują a używają w działalność, analogicznie jak osoby prywatne.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.