Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpiąca skrzynia s-tronic w A4 B9


tom0104

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam problem w swojej A4, skrzynia OCK 7 biegowa, mianowicie przy zmianie z 2 na 3 jest szarpnięcie choć nie za każdym razem, a ponadto ostatnio podjeżdżając pod strona górę odniosłem wrażenie jak gdyby ślizgało się sprzęgło.

Olej z filtrami wymieniałem 5 miesięcy temu i zastanawiam się czy to sprzęgło hydrokinetyczne już pada i czy da się to sprawdzić na samochodzie. A i przebieg ok. 180k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałeś prawie wszystkie objawy kończącego się sprzęgła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek ma być diagnozowany w warsztacie jak będzie gotowy dam znać co i jak. 

Dziwi mnie to iż największe szarpnięcie jest na 2/3 i odwrotnie a nie na wszystkich biegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam były serwisowe akcje z aktualizacją softu, zadzwoń do ASO i dopytaj. Po wymianie oleju robiona była pełna adaptacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie niebyła robiona adaptacja ponieważ mechanik który to robił stwierdził że niema takiej potrzeby.

Tak jak pisałem w poniedziałek zaprowadziłem samochód do warsztatu zajmującego się tylko naprawami skrzyń biegów i początkowo stwierdzili że wszystko jest w porządku. Po rozmowie ze mną i wyjaśnieniu o co chodzi po raz kolejny zaczeli go diagnozować. I się zaczęło wymiana sprzęgła, sterownika, łożysk bo podobno są mikro opiłki , czyszczenie mechatroniki, nowe filtry i olej. Koszt ogromny i na moje oko nie wiedzieli co jest więc chcieli wszystko wymienić. Zgodziłem się na naprawę żądając pisemnej gwarancji po dwóch dniach auto miało być gotowe lecz odebrałem auto tak jak je wstawiłem ponieważ panowie nie mieli czasu na zajęcie się nim przez cały tydzień. Tak w skrócie wyglądała ta sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że to nie żadna stodoła tylko renomowana firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro warsztat uważa że nie trzeba robić adaptacji, to producent i taka opcja w vcds się myli. Nie umiem tego skomentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...