Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stage 3 w A4 B8 2.0TDI CAGA


Tus420

Rekomendowane odpowiedzi

witam, szybkie pytanie ile max przy wymianie sprzęgła na takie

https://www.sachsperformance.com/pl/zestaw-sprzegla/sachs-sprzegla-sportowe/zestaw-sprzeglo-sre-001851-002559

 

+ wydajniejsze wtryski 

+ turbo TC-Turbo do 400 koni 

 

Z tego co słyszałem układ chłodzenia seryjny jest w stanie dźwignąć do 350 koni czy to prawda ? 
 

obecnie zrobiony soft + dpf i egr OFF


dużo wątków na forum jest o tym że seryjne sprzęgło nie daje rady przy 400 nm u mnie 415 nm i bez problemu kilka K km zrobionych bez zająknięcia, 

 

pomału zaczynam zbierać graty do STAGE3 i stąd pytanie czy macie jakieś propozycje co do sprzęgła pod 350 koni?

 

co z chłodzeniem czy też warto wymienić? Czy słuchać mechanika ze seria wytrzyma około 350 koni ?


8d07bc0a-2a46-4ef8-ba99-47391efa42ea.thumb.jpeg.70b31a8b7fcfe2dd146d40e72d0f3440.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tus420 napisał(a):

witam, szybkie pytanie ile max przy wymianie sprzęgła na takie

Nm sa najważniejsze nie moc. Sprzęgło tego typu wytrzyma spokojnie. Zakładałem swoje robione cztero i trzyłopatkowe sprzęgła do TDI gdzie było po 500-600Nm i dawały radę. Kończyły sie po ok 3-4 latach ale to się normalnie obija i latasz dalej jak docisk żyje. Okładziny które sa na tej tarczy to jest ceramika. Można zawsze w przyszłości zmienić na kevlar. 

Kolejna sprawa trzeba umieć takie sprzęgło na samym początku po odpaleniu przygotować do jazdy. 

 

To że gadają że sprzęgło nie daje rady to jest bardzo subiektywna ocena która bym się nie kierował. Bo zależy od tego jak kto jeździ i jak jest wystrojony wóz . 

Nie wiem jakie graty tam zbierasz ale żeby przebić 300HP mam nadzieje że jesteś świadomy że turbo i wtryski to tylko kropla. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyzej 300km to idzie kucizna bo silnik tego nie wytrzyma. Kup sobie kevlarowe sprzeglo ze sportowym dociskiem. Do 600Nm daje rade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...