Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płyn wspomagania po wymianie na servotronik w A4 B6


Papugin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tematów było wiele, co temat to mieszane opinie. 
Mam A4 B6 2002, od jakiegoś czasu występowały stuki i luzy na maglownicy. Zauważyłem też że w małym stopniu znikał płyn do wspomagania. Parę dni temu wracam z pracy i dosłownie pod domem zaczęła wyć pompa niemiłosiernie. Płyn do wspomagania czarny jak smoła, byłem świadom tego, cały czas wymianę odkładałem, aż zostałem do tego zmuszony. Wymieniłem na swaga minerał zielony, rozmawiałem z gościem w sklepie, dyskutowaliśmy na ten temat i ten kupiłem. Przeprowadziłem procedurę wymiany płynu, jak ręką odjął. Ucichło wszystko. Aż do wieczora po zrobieniu kilku km. Zaczął znikać płyn i znów wyć pompa, stwierdziłem że pewnie coś się jeszcze odpowietrzyło i brakuje troszkę. Dolałem. Parę km dalej znów to samo. Patrzę szukam gdzie cieknie, widzę węże mokre przy maglownicy. Zdjąłem osłonę drążka od kierowcy to masa płynu brązowego wystrzeliła (podczas wymiany zaczął cieknąć świeży płyn, więc byłem przekonany że udało się wszystko). Stwierdziłem że czas wymienić magiel i wstawić servotronik. Części już mam (2004r b7 3.0tdi ZF), zostaje zamontować, ale mam jedno pytanie. Jaki w finalnie zalać ten nowy płyn? 

Rzekomo nowy oryginał (g004..) powyżej 2004 roku się sprawdza. W starszych są wycieki. Teoretycznie przy servotroniku z 2004 powinienem lać już oryginał. Nie wiem już sam po tych wszystkich poprzednich tematach. Potrzebuje naprawdę sprawdzonej odpowiedzi 

Edytowane przez Papugin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na mineralnym febiego i minerał był zalewany w fabryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie taki trzeba będzie zalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...