Jump to content
IGNORED

Wskazanie powietrza oczekiwanego MAF


pan roman

Recommended Posts

Dzień dobry.

w grupie 003 Wskazanie powietrza oczekiwanego przez Electronic Control Unit podczas obrotów biegu jałowego to cały czas 850mg/h co może być przyczyną gdzie szukać. afn 1996 rok czujnik doładowania w ecu.

Auto kupione ze komisu gdzie sprzedają trupy. auto nie miało mocy dymiło na czarno ale już tego nie robi był pęknięty przewód od turbiny nie był podłączony wężyk z doładowaniem do ecu. w tej chwili błędy 00553 oraz 00575 i 17978. Auto chyba dużo pali około 9l jeszcze musze to skontrolować dokładnie i po dodaniu ,,gazu do dechy" jest taki objaw że przez około 2-3 sekundy jest brak reakcji auto nie przyspiesza dopiero po tym czasie zaczyna przyspieszać nawet jak ma 3,5 tyś obrotów i zdejmie się nogę z pedału przyspieszenia i od razu wciśnie to również jest brak reakcji przez te 2-3 sekundy. Kilka razy rozłączyło turbo przy pedale w podłodze pod górkę jednak ostatnio tego nie robi. 

Link to comment
Share on other sites

Pojedź autem na długiej trasie, ok 300 km i staraj się utrzymać ok 3,5 tys obrotów. Potem sprawdź reakcję turbo. Możliwe że kierownice są zapieczone lub zasyfione nagarem od zamulonej jazdy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...