Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chiński ambiente light (symphony) w miejsce qq1 albo qq0 w A4 B9


Lukaa5

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka ,

Kilka przemyśleń na temat produktu symphony led .

 

Gdzie kupiłem konkretnego linka nie daje bo jest tego dużo i ciągle się zmieniają wersję.

Minusy :

- pobór prądu w spoczynku , to udało mi się kompletnie obejść - jak to zostało podłączone elektrycznie  jest trochę TUTAJ

- apk sterująca .

Należy się podłączyć bluetooth , brak możliwości personalizowania .

Miałem nadzieje że "opening sequence" będzie można spersonalizować np czerwony narastający kolor  , niestety jestem skazany na tęczowe zwycięstwo...

Sporo wbudowanych presetów nie nadaje się wg mnie do użytku , bardziej na bazar .

Dodatkowo jest możliwość przełączania wbudowanych presetów za pomocą dołączonego przycisku . Niestety nie ma opcji edycji listy. Jedziemy po kolei chyba z 15 presetów .

 

Plusy :

- w zasadzie dowolna ilość kolorów 

- możliwość ustawienia jasności 

- dosyć równomierne pokrycie barwy światła.

- relatywnie tanio 

 

Podsumowanie.

Jak to wygląda - kwestia gustu. Czy mogę polecić?  W przypadku jak ktoś nie posiada oświetlenia qq jak najbardzie . Będzie tanio i szybko .

Jeśli ktoś ma qq1 i nie zależy mu na efekcie "pływania " myślę że można poszukać opcje bez symphony z pojedynczym ledem do podłączenia na światłowód .

Ja dodałem sobie pracy poprzez instalacje paska ledowego w miejsce oryginalnych światłowodów w drzwiach i uchwycie na kubki . Można to zrobić sszybciej,  do kubków dodać projektor led  a w drzwiach upchać pasek led nad dekorem.

W zasadzie używam tylko jednego koloru + tęczowe otwarcie (na wesoło) sterowanie podłączyłem do oryginalnego qq1 więc włącza się przy otwarciu drzwi i kiedy nastaje zmrok.

Pozdro  

 

 

 

 

Edytowane przez Lukaa5
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wuPiotrek napisał(a):

a napiszesz coś więcej o radyjku? nadaje się to?

Jak to z tymi chińczykami to trzeba uważać co jest w opisie . 

Brałem niby najwyższy model z wszystkim co tam oferują .To nie jest mój pierwszy android z chin w aucie .

Pomimo tego że posiadałem oryginalnie android auto to zakup uważam za udany.

 

Minusy:

- dość czasochłonny montaż , trzeba rozebrać kratkę wentylacyjną

- bluetooth nie pozwala na podłączenie urządzeń peryferyjnych (tylko telefon do rozmów / muzyki) możliwe że są różne wersje mi sprzedawca o tym nie powiedział.

- lekko wibrowało po krótkim czasie / udało się to wyeliminować podkładając trochę pianki izolacyjnej do drzwi pomiędzy ekran a listwę dekor)

- komputer zapisuje dwa błędy komunikacyjne z ekranem (co jest dość oczywiste)

- okazjonalnie potrafi się zawiesić

 

Plusy :

 

- normalny system android ( można zainstalować apk z play stora np gmail, youtube, fuelito, torque,track my car, googlemaps,waze czy yanosik)

- w zasadzie pełne wsparcie multifunkcyjnego pokrętła i guzików ( np klikam guzik mapki w aucie koło multifunkcji i włącza się mapa czy inna tam wybrana aplikacja. Mam spotyfy wszystkie            guziki obsługi działają )

- większy dotykowy ekran.

- radio jest podłączone do oryginalnego wzmacniacza MIB

- możliwość płynnego przechodzenia do oryginalnego menu mmi

- instalacja plug and play , wszystko wpinamy za pomocą dołączonych złączek " na przelotkę"

 

Jak to się używa , bardzo dobrze.

Mam zainstalowaną apkę (autostart) która automatycznie po uruchomieniu auta odpala takie apki jak track my car, waze ( działa w tle informuje o zagrożeniach drogowych i mandatowych) , torque ( mam ustawiony alarm DPF ).A torque podłączyłem za pomocą kabla USB w chińczyku są dwa dedykowane porty usb. 

 Z oryginalnego MIB zrobiłem htospot wifi. ale można też włązyć kartę sim bezpośrednio do tego radia.

 

 

 

Edytowane przez Lukaa5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...