Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Kontrola przepalonych żarówek


studziany

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ostatnio odblokowałem sobie pełnego FISa. Jak wiadomo po odblokowaniu pojawiła się kontrola przepalonych żarówek. Niestety po wyciągnięciu jakielkowiek żarówki na Fisie nie pokazuje mi komunikatu o przepalonej żarówce. Wyczytałem na forum, że może to być spowodowane złym włącznikiem świateł (to pokrętło od właczania świateł). I faktycznie ETKA pokazuje kilka rodzajów owych włączników świateł. Ja mam o numerze 8E0 941 531 czyli "Przełącznik wielofunkcyjny do reflektorów zwykłych i świateł przeciwmg. przód i tył dla pojazdow bez obsługi systemu fis". I tu pytanie: jeśli kupie przełącznik o numerze 8E0 941 531A czyli "Przełącznik wielofunkcyjny do reflektorów zwykłych i świateł przeciwmg. przód i tył dla pojazdow z obsługą systemu fis" to będe miał działającą w pełni kontrolę przepalonych żarówek?? Jeśli ktoś coś wie na ten temat, lub co jeszcze trzeba zrobić/przerobić/dokupić/wyrezać żeby to działało to proszę o odpowiedz.

Znalazłem jeszcze temat o pewnych problemach przy wymianie włącznika świateł na inny niż ten co jest oryginalnie zamontowany w samochodzie:

_________________________________________________

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t31225.0.html;highlight=de-safe

_________________________________________________

Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia przy wymianie tego włącznika?? Czy naprawde są takie fiksy jak opisywane w temacie??

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy może wie ktoś co trzeba zrobić aby pokazywało na fisie przepalone żarówki :mysli:

trzeba coś wymienić czy wystarczy kodowanie vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy może wie ktoś co trzeba zrobić aby pokazywało na fisie przepalone żarówki :mysli:

trzeba coś wymienić czy wystarczy kodowanie vagiem

masz pełnego FISa (pokazuje spalanie) :?: jak nie masz to musisz dołożyć manetkę z obsługą kompa, zakodować i będzie :good:, tutaj masz wszystko: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_wymiana_przelacznika_wycieraczek_i_odblokowanie_pelnego_fis-t24989.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studziany prawdopodobnie tylko włącznik świateł i powinno być OK

Witam czy może wie ktoś co trzeba zrobić aby pokazywało na fisie przepalone żarówki :mysli:

trzeba coś wymienić czy wystarczy kodowanie vagiem

odblokowanie pełnego FIS + odpowiedni włącznik świateł

... z wypowiedzi studzianego powinieneś się domyślić co trzeba zrobić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odblokowałem fis-a w tym tygodniu będę zmieniał moduł sterowania kierownicy i zakładał tempomat,

więc jeśli zamontuje włącznik świateł 8E0 941 531A to nie będzie problemu tak jak piszą na forum że światła fiksują

nic nie trzeba kodować?

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła fiksują

jak to rozumieć, wytłumacz o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn zamontowałem manetkę i odblokowałem pełnego fis-a ale nie pokazuje mi spalonych żarówek i nie wiem czy wymiana samego włącznika coś da bo na forum piszą że pojawiają się problemy z działaniem przełączników tzn 0 świecą postojówki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem włącznik świateł inny niż dedykowany do mnie, ale niby "lepszy" (do nowszych modeli) i kontroli jak nie było tak nie ma za to są wspomniane wyżej problemy, że w pozycji 0 świecą się światła mijania. Wg mnie problem nie leży we włączniku świateł tylko w module centralnej elektryki. W innym temacie spotkałem się z tym, że ktoś wymieniając owy moduł na nowszy miał dodatkowo kontrole przepalenia halogenów (której niem iał na poprzednim module). Najgorsze jest to, że ta kontrola żarówek halogenów informowała o wadzie żarówki gdy żarówka była sprawna lub niesprawna także kupa. Ja temat odpuściłem bo jest za dużo niewiadomych - wiele modeli modułów jak również kilka rodzajów włączników. Wg mnie musi to być jakoś zgrane albo musi pojawić się jakieś specjalne kodowanie.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...