Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uboga mieszanka w Audi A3 8L 1.8 LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, od dłużeszgo czasu palił sie checkengine, kupiłem vcds sprawidzłem bład i okazało sie że uboga mieszanka.

Zrobiłem LOGA i wyglada na to że jest bardzo ubogo.  Sonda lamda długoterminowa 20%. 

Boję sie troche jeździć, żeby nie wypalić tłoków.

 

 


LOG-01-002-033-xxx.CSV

Pierwszy pomiar na gazie, drugi na benzynie.

Edytowane przez luckY102

Opublikowano

Przepływomierz zaniża.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, przem8 napisał(a):

Przepływomierz zaniża.

Jest możliwość jakoś go sprawdzić, czy wymienić go ?

Opublikowano

Jak masz od kogo to podmienić. To jest wolnossace 1.8? Powinien wskazywać przynajmniej o 10 g więcej przepływu.

Mozesz go przemyc izopropanolem albo czyms podobnym ale nie mechanicznie, bo całkiem go uszkodzisz. Może kilka gram przybedzie.

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, przem8 napisał(a):

Jak masz od kogo to podmienić. To jest wolnossace 1.8? Powinien wskazywać przynajmniej o 10 g więcej przepływu.

Mozesz go przemyc izopropanolem albo czyms podobnym ale nie mechanicznie, bo całkiem go uszkodzisz. Może kilka gram przybedzie. Mógłbyś podac jaki przeplywcpowinien być ?

 

Tak, wolnossoncy. Dzisiaj spróbuję wyczyścić go. 

Opublikowano
  • Autor

Wyczyściłem przepustnice, na biegu jałowym przy 3k RPM  z 7.5gs wzrosło do ponad 8 g/s przepływu. Jutro zrobię logo.

Przy okazji sprawdziłem dolot do przepustnicy wyglądał ok, jedynie co mnie zastanawiało to że dmucha z odmy trochę, może przy większym obciążeniu tamtędy dostaje się wiesza ilość powietrza. 

Opublikowano
14 minut temu, luckY102 napisał(a):

Wyczyściłem przepustnice,

Miałeś przeczyścić przepływomierz, a nie przepustnice. Na jałowym to se można sprawdzać...

Opublikowano
  • Autor
57 minut temu, przem8 napisał(a):

Miałeś przeczyścić przepływomierz, a nie przepustnice. Na jałowym to se można sprawdzać...

Źle napisałem, wyczyściłem przeplywke. Dlatego też zrobię jutro logi. 

Opublikowano
  • Autor

 

Zrobiłem logi po przeczyszczeniu przepływomierza. Delikatna poprawa jest.

I teraz nie wiem czy wymienić przepływomierz czy szukać dalej.

 

 

LOG-01-002-003-033.CSV

Opublikowano

Sprawdź ciśnienie paliwa, bo za długie czasy wtrysków masz.

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, przem8 napisał(a):

Sprawdź ciśnienie paliwa, bo za długie czasy wtrysków masz.

Będę musiał udać się do mechanika, bo nie posiadam żadnego manometru aby to zmierzyć. 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Nie miałem czasu wcześniej się tym zająć, byłem u mechanika aby sprawdził mi ciśnienie paliwa. Niby sprawdził, powiedział że jest ok 3 bary. Powiedział że do wymiany sonda lambda na początek bo gdyby ciśnienie paliwa było niskie to na gazie było by ok a nie jest. 

Opublikowano

A na jakiej niby podstawie sonda do wymiany? Gaz też możesz miec do regulacji.

Logi były z jazdy na benzynie?

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor

Pierwszy log był robiony dwa razy pierwszy na gazie później na benzynie, drugi tylko na benzynie.  

Opublikowano
29 minut temu, luckY102 napisał(a):

Pierwszy log był robiony dwa razy pierwszy na gazie później na benzynie, drugi tylko na benzynie.  

A kasowałeś błędy zaraz przed logiem?

Opublikowano
  • Autor

Tak

Opublikowano

Dla mnie to przeplywka jeszcze zaniża i za długie czasy wtrysku trochę jak na ten silnik więc pompę bym wymienił. 

Nie chcę Ci nic sugerowac ale sondę bym zostawił w spokoju. Ciśnienie paliwa poza tym się sprawdza podczas jazdy, a Ty miales zmierzone pewnie na postoju.

Opublikowano
  • Autor
40 minut temu, przem8 napisał(a):

Dla mnie to przeplywka jeszcze zaniża i za długie czasy wtrysku trochę jak na ten silnik więc pompę bym wymienił. 

Nie chcę Ci nic sugerowac ale sondę bym zostawił w spokoju. Ciśnienie paliwa poza tym się sprawdza podczas jazdy, a Ty miales zmierzone pewnie na postoju.

Wiesz co, gościowi postawiłem auto i on sprawdzał sam, ciężko powiedzieć. Dziwny człowiek :) Pompa była wymieniana bo urwałem uszkodziłem stare, na starej pompie było to samo. Pompę kupiłem używana więc wszystko jest realne. Przeplywka może zaniżać bo odma daje za dużo powietrza do układu ? Bo nieszczelności w układzie raczej nie ma. Albo winna przeplywki po prostu. 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Nie dało mi to spokoju, kupiłem własny manometr  do mierzenia cisnienia paliwa.

Podczas pracy silnika, rozgrzanego na biegu jałowym 2,5 bara przy dodawany gazu ciśnienie delikatnie rosło i spadało. 

 

Czyli pompa do wymiany. 

Edytowane przez luckY102

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Troche odgrzeje temat.

Dziś zajrzałem kolejny raz do audi i zauważyłem, że na listwie wtryskowiej jest zawór sterowany podciśnieniem z kolektora ssacego. Zawór reguluje przepływ paliwa na powrocie. 

Ciśnienie paliwa na postoju pokazywało 2.5bara, po dodaniu gazu 3 bary, podczas przyśpieszania też 3 bary.

 

Wpadłem na pomysł aby zacisnać scisk na powrocie za tym zaworem, spowodowało to wzrost cisnienia paliwa do 7 barów, wiec troszke poluzowałem i ustawiłem mniej wiecej na 5barów( Co skutkowało 4 barami podczas przyspieszania) Z

Zrobiłem logi.

Bez ściska:

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.

z ściskiem:

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.

(Niestety tylko na drugim biegu bo nie miałem bezpiecznej dorgi aby jechać szybciej)

 

Czy to oznacza, że ren zawór źle działa ? Czy jest za małe podciśnienie w kolektorze (ale w to watpie bo niby czemu)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.