Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Asystent parkowania MMI w Audi S3 8V

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie

Mam mały problem na który nie mogę znaleźć rozwiązania. Może ktoś z was moze mi pomóc. Otóż..

W moim S3 są czujniki parkowania i na wyświetlaczy po wciśnięciu przycisku

image.png.bfe5ea0fe3fe323de8fcfb7b9b9e236f.png

 

pokazywał o sie to..

image.png.09426e0d4e4c0060ec9ddc84d2380a16.png

 

Dołożyłem kamere cofania wpinana w orginalna kosc mmi 

image.thumb.png.52e584bc733c8173f7c2d4465b8d7ab3.png

 

 

Włączając bieg wsteczny wszystko działa  idealnie, widok z kamery, sygnały dźwiękowe.. 

image.thumb.png.d2ad57525e2f34a301a09eb8dcce421e.png

 

 Mogę przełączyć między widokiem kamery, a widokiem z czujników parkowania.

Problem zaczyna się gdy chce podjechać przodem blisko do przeszkody i naciskam przycisk asystenta parkowania. Na MMI nie pokazuje się nic tylko są sygnały dźwiękowe. Moje pytanie do magików, czy można to zrobić aby przy włączeniu biegu wstecznego pokazywało obraz z kamery a naciskając przycisk nie wbijając wstecznego pokazywało na MMI asystenta z czujników?

Rozwiązane przez Pavelbyq

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Kto przeprowadzał kodowania?

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Kto przeprowadzał kodowania?

Ja sam

image.thumb.png.750f8e327ccf6c77204fbf9176f5f8c4.png

 

jedyne co to mialem te linijki ale zamiast Gen2 było samo Gen

 

Car_function_List_BAP_Gen2-VPS_OxoB->

Car_function_List_BAP_Gen2-VPS_oxoB_msg_bus-

Opublikowano

Według jakiej instrukcji?

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Według jakiej instrukcji?

Wyżej link

Opublikowano

Wrzuć pełna auto-scan w fornie pliku tekstowego .txt  oraz mapę adaptacji sterownika 5F.

Opublikowano
  • Autor

Mam 2 bledy kamery, ale to dla tego ze nie jest skalibrowana a nie wiem jak to zrobic. w vcds nie mam blokow pomiarowych a istrukcja pokazuje jak to zmienic w tych blokach. 

Log-DF65GYS-WAUZZZ8V5GA047141-116567km.txt adpmap-5F-8V0-035-036-N_WAUZZZ8V5GA047141-20241019-0905.CSV

Opublikowano

W sterowniku kamery 6C w kodowaniach w bajcie 07 aktywuj poniższe bity:

Bit 1 (Correspondence_HMI_RV_Mode_2)

Bit 2 (Correspondence_HMI_RV_Mode_3)

Bit 4 (Correspondence_HMI_RV_Mode_5)

 

W sterowniku 5F w adaptacjach zmień poniższą adaptację z systemu Infotainment na "Zacisk 15 (Terminal 15)"

IDE09570-ENG117713-Samochód: lista funkcji BAP: rozszerzenie-VPS_0x0B_msg_bus,Magistrala danych systemu Infotainment ,64

 

Po zmianach kodowań i adaptacji restart sterowników lub zaryglowanie auta pilotem na 15 min., następnie sprawdzenie czy działa.

 

Opublikowano
  • Autor
5 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

W sterowniku kamery 6C w kodowaniach w bajcie 07 aktywuj poniższe bity:

Bit 1 (Correspondence_HMI_RV_Mode_2)

Bit 2 (Correspondence_HMI_RV_Mode_3)

Bit 4 (Correspondence_HMI_RV_Mode_5)

 

W sterowniku 5F w adaptacjach zmień poniższą adaptację z systemu Infotainment na "Zacisk 15 (Terminal 15)"

IDE09570-ENG117713-Samochód: lista funkcji BAP: rozszerzenie-VPS_0x0B_msg_bus,Magistrala danych systemu Infotainment ,64

 

Po zmianach kodowań i adaptacji restart sterowników lub zaryglowanie auta pilotem na 15 min., następnie sprawdzenie czy działa.

 

W sterowniku kamery podczas próby zapisu wyskakuje takie cos.. naciskając tak lub nie ten sam końcowy blad

20241019_150312.jpg

20241019_150352.jpg

Edytowane przez Pavelbyq

Opublikowano

Wklej do sterownika kamery następujące kodowanie:

0273010102002017400040

 

Na pokazujące się zapytanie możesz odpowiedzieć na tak oraz na nie, nie gra to roli przy kodowaniu.

 

Opublikowano
  • Autor
50 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wklej do sterownika kamery następujące kodowanie:

0273010102002017400040

 

Na pokazujące się zapytanie możesz odpowiedzieć na tak oraz na nie, nie gra to roli przy kodowaniu.

 

Właśnie wprowadzam kodowanie i naciskajac tak bądź nie wyskakuje mi ten błąd. 

20241019_175127.jpg

Opublikowano
  • Autor
Opublikowano

Nie mam pojęcia dlaczego nie przyjmuje. Pozostaw w takim razie tak jak było czyli tylko Bit 0 aktywny.

Opublikowano
  • Autor
46 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie mam pojęcia dlaczego nie przyjmuje. Pozostaw w takim razie tak jak było czyli tylko Bit 0 aktywny.

Jedyne co przyjmuje to bit 0, bit 1, bit 2, jak chce bit 4 wtedy wywala blad. Poza tym nie wiem czy sterownik 5F ma być tak ustawiony

20241019_190246.jpg

20241019_190416.jpg

Opublikowano

Samo zacisk 15 powinno być ale nie masz tej adaptacji.

Opublikowano
  • Autor

Więc co ustawić? W 5F?

Opublikowano

Magistrala danych systemu Infotainment

Opublikowano
  • Autor

A w 6C bity zrobic 0,1,2 czy tylko 0

Opublikowano

Możesz je aktywować.

Opublikowano
  • Autor

Wyczytałem że w sterowniku 76 badz 10 (asystent parkowania)też trzeba zmienić ze ma się kamere cofania. Mam zrobione tak jak na filmie. Wszystko ok?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.