Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z ogrzewaniem na wolnych obrotach w Audi A4 B7 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem z ogrzewaniem

 

Na wolnych obrotach słabo grzeje 

Jest na HI nawiew siła nawiewu na jedną kreskę mam 90 stopni

 

audi a4 b7 1.8t bfb LPG

Hi jedna kreska - 76.6 

Hi 5 kresek 67.5

Hi max 57 

 

Dla porówaninia auto taty:

a4 b5 1.8t apu LPG 

 

Hi jedna kreska - 78

Hi 5 kresek - 77.9

Hi kreski max. - 71.6 

 

Widać jaka duża jest różnica temperatury na głównie jak siła nawiewu rośnie czego to jest wina? 

 

-Uszczelka pod głowicą robiona 2 lata temu 

- termostaty robione chyba że 3 razy. ( nagrzewa się do 90 stopni i trzyma 90 stopni ) 

- nowy rorząd wraz z nową pompą wody ( hempu) metalowy wirnik) 05.2024 ( przed wymianą na nowy też był ten problem)

- nagrzewnica wymieniona w grudniu 2024 

- króciec wody z czujnikiem wymieniony jakoś w 2023 roku brak wycieku płynu w okolicy króćca 

 

Węże z nagrzewnicy oba w podobnej temperaturze wejście I wyjście podobnie oczywiście jak auto się nagrzeje  odpowietrzałem nagrzewnice górnym wężem tą dziurką silnik nagrzeny 90 stopni waż zdjęty do dziurki daje 3 tys obrotów czekam aż leci sam płyn i wsuwam na swoje miejsce.

Głównym problem jest to że temperatura spada wraz z siłą nawiewu a u taty w a4 b5 1.8t tak nie ma 

Pomoże ktoś co dalej robić?  

 

 

Edytowane przez Marcinlbn24

Opublikowano

Skąd bierzesz te temperatury?

Opublikowano
  • Autor
11 godzin temu, Langista napisał(a):

Skąd bierzesz te temperatury?

A mierzenie jest w środkowej kratce nawiewu.

 

Screenshot_20250105_112813_Allegro.jpg

 

Screenshot_20250105_113213_Gallery.jpg

Screenshot_20250105_112806_Allegro.jpg

Edytowane przez Marcinlbn24

Opublikowano
  • Autor

Pomoże ktoś? :(

Opublikowano

Przyczyn może być dużo, w pierwszej kolejności sprawdziłbym czy nie ma jakiejś zwężki, filterka, zaworu, dodatkowego termostatu gdzieś pomiędzy silnikiem a nagrzewnicą.

 

W jednym i drugim aucie masz lpg. Tu też może być problem:

-sprawdziłbym podłączenie reduktora (powinien być podłączony równolegle, jeśli jest szeregowo to reduktor będzie zabierać większą część ciepła)

-można by też sprawdzić jakie będzie ogrzewanie z pominięciem reduktora (może to on być problemem, np.stara konstrukcja która pochłania dużą ilość ciepła).

 

Patrząc na jakość nowych części to montując nowy termostat też nie można mieć 100% pewności, więc sprawdź czy podczas jazdy nie spada temperatura i czy do 90st chłodnica jest zimna ?

 

Opublikowano
  • Autor

Tu mam fotki podczas jazdy Temperatura spada i rośnie o co chodzi tak ma być???

20250101_181506.jpg

20250101_181415.jpg

20250101_181204.jpg

20250101_180801.jpg

20250101_181033.jpg

20250101_180853.jpg

20250101_174549.jpg

20250101_174549.jpg

Opublikowano
  • Autor
40 minut temu, joe94tm napisał(a):

w pierwszej kolejności sprawdziłbym czy nie ma jakiejś zwężki, filterka, zaworu, dodatkowego termostatu gdzieś pomiędzy silnikiem a nagrzewnicą.

A co dokładnie mam sprawdzić? I jak to zrobić? 

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, joe94tm napisał(a):

można by też sprawdzić jakie będzie ogrzewanie z pominięciem reduktora (może to on być problemem, np.stara konstrukcja która pochłania dużą ilość ciepła).

A to jak mogę zrobić? 

Opublikowano

Ach, jak chce się samemu naprawić auto to trzeba trochę chęci.

Bez urazy. Przecież masz auto, to podnieś maskę i sprawdź.

 

1.Patrząc na schematy to ja nie widzę nic na wężach pomiędzy silnikiem a nagrzewnicą (załączam schematy)

2.Jak ominąć reduktor ? wypiąć węże wodne z reduktora i połączyć ze sobą.

3.Screeny które dodałeś - co tu widać ? Trzeba by mieć logi albo chociaż godzinę na nich.

*zagrzej auto

*jedź spokojnie z lekkim gazem

*obserwuj temperaturę

*jeśli spadnie poniżej np. 80/90st (każde auto ma inną temp. roboczą u ciebie może być to np. 80st ale jak spadnie dajmy na to do 60st, to termostat jest uszkodzony)

4.Nie ma co też wpadać czasami w paranoje, każde auto ma różnej wydajności ogrzewanie B7/B5 może się różnić.

 

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez joe94tm
dodanie zdjęć

Opublikowano
  • Autor
10 minut temu, joe94tm napisał(a):

Ach, jak chce się samemu naprawić auto to trzeba trochę chęci.

Bez urazy. Przecież masz auto, to podnieś maskę i sprawdź.

 

1.Patrząc na schematy to ja nie widzę nic na wężach pomiędzy silnikiem a nagrzewnicą (załączam schematy)

2.Jak ominąć reduktor ? wypiąć węże wodne z reduktora i połączyć ze sobą.

3.Screeny które dodałeś - co tu widać ? Trzeba by mieć logi albo chociaż godzinę na nich.

*zagrzej auto

*jedź spokojnie z lekkim gazem

*obserwuj temperaturę

*jeśli spadnie poniżej np. 80/90st (każde auto ma inną temp. roboczą u ciebie może być to np. 80st ale jak spadnie dajmy na to do 60st, to termostat jest uszkodzony)

4.Nie ma co też wpadać czasami w paranoje, każde auto ma różnej wydajności ogrzewanie B7/B5 może się różnić.

 

1.jpg

2.jpg

To 38 przy termostacie to idzie do nagrzewnicy ? Na ogrzewanie ? Co mam tam sprawdzić? Czy ciepły jest czy co ?

Screenshot_20250105_174352_Brave.jpg

Opublikowano

Sprawdź po rozgrzaniu silnika, czy wąż idący z termostatu na chłodnice (gruby wąż idący do góry chłodnicy, najczęściej po stronie kierowcy) jest cały czas ciepły/letni. Powinien być zimny lub chłodny, czasami po otwarciu termostatu ciepły lub gorący. 

 

Ja u siebie rok temu montowałem Ori termostat i w tą zimę też go szlag trafił.

 

 

 

I tak, temperatura jak najbardziej może skakać między 102 a 80 stopni, bo to momenty, w których termostat się otwiera i wpuszcza gorący płyn do chłodnicy, przepuszczając schłodzony płyn do układu.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, Langista napisał(a):

Sprawdź po rozgrzaniu silnika, czy wąż idący z termostatu na chłodnice (gruby wąż idący do góry chłodnicy, najczęściej po stronie kierowcy) jest cały czas ciepły/letni. Powinien być zimny lub chłodny, czasami po otwarciu termostatu ciepły lub gorący. 

Ten waż ? Silnikiem dobrze nagrzeny i jest zimny tak powinno być?

20250106_161810.jpg

Opublikowano

To nie ten, sprawdź który wychodzi z termostatu.

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, Langista napisał(a):

To nie ten, sprawdź który wychodzi z termostatu.

Ten co idzie do góry? 

Ten jest gorący 

20250107_092355.jpg

20250107_092213.jpg

Edytowane przez Marcinlbn24

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.