Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sterownik Adblue w Audi A4 B9 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Audi A4 B9 2016 2.0 TDI 

Mam błąd P20E8, z tego co wyczytałem najprawdopodobniej należy wymienić sterownik, tym bardziej, że błąd pojawił się w trakcie długiej trasy z Niemiec w kompletniej śnieżycy.

W ASO powiedzieli mi że mam sterownik: 4M0907355H, z tego co czytałem na forum to można włożyć do tego auta nowszy sterownik np. 4M0907355D bo ma poprawioną właśnie szczelność.  No i znacznie łatwiej go zdobyć w używce i jest w lepszej cenie.

Gość który ma takie sterowniki na allegro twierdzi, że aby wstawić sterownik z D na końcu, gdy obecnie jest z H na końcu, to należy wówczas cos przeprogramować i nie zadziała po prostu to jak plug and play.

Jest mi w stanie ktoś powiedzieć czy to prawda ? (gość powiedział to na podstawie tego co Mu mówili klienci, więc nie mogę tego traktować jako pewnik.

Dodam VIN auta: WAUZZZF44GA065785.

Dziękuję za pomoc.

 

image.png

image.png

Edytowane przez okoo

Opublikowano

Jeżeli sterownik nie był u ciebie nigdy wymieniany, to na pewno w tym roczniku nie masz sterownika z indeksem H.

 

Opublikowano
  • Autor

Witam

Zaintrygowałeś mnie tym, że nie mogę mieć sterownika z indeksem H i zadfzwoniłem jeszcze raz do ASO i miły Pan podał mi numer części  i tym razem podał z indeksem F. 

Wobec tego jakie mogę włożyć sterowniki skoro mam F ?

Opublikowano

Sprawdź najpierw jaki masz fizycznie (a nie w katalogu w ASO) zamontowany, bo to wielka różnica.

Opublikowano
  • Autor

No w sumie dobry pomysł, sprawdzę i się wtedy odezwę.

Dziękuje.

Opublikowano

Wejdź pod auto, odkręć osłonę i zrób fotkę. Góra 15 min roboty i masz pewność.

Opublikowano
  • Autor

Witam

No i Muskel1 miałeś racje, po rozebraniu okazało się że w moim Aucie jest zamontowany sterownik bez oznaczenia literowego czyli mam fizycznie sterownik 4M0907355.

Po otwarciu sterownika okazało się, że w środku jest ślad po wilgoci.

Wobec tego mam kupić dokładnie taki sam sterownik czy, będzie pasował z indeksem literowym ? Jeżeli tak to jaki mogę kupić ?

Opublikowano

Do twojego zbiornika i pompy pasuje z indeksem D lub najnowszy z indeksem G, bez konieczności wymiany zbiornika.

Opublikowano
  • Autor

Witam

Dziękuje bardzo za info.

Ostatnie moje pytanie, czy przy wymianie na G lub D, trzeba coś programować czy po prostu plug and play ? 

Opublikowano

Jeżeli sterownik jest używany to można założyć go p&p. Natomiast jeżeli jest fabrycznie nowy, całkiem możliwe, że trzeba będzie wgrać do niego odpowiedni zestaw danych.

 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Bardzo dziękuję za pomoc, problem rozwiązałem w taki sposób, że sterownik dałem elektronikowi i pod mikroskopem naprawił przerwane 3 ścieżki, uszczelniłem sterownik, kupiłem membramę i nakleiłem od wewnątrz i od zewnątrz i wszystko działa jak należy.

Jak by ktoś chciał to zostało mi 10 membram, po kosztach mogę sprzedać.

Bardzo dziękuję za pomoc.

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.