Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ropa w oleju w Audi A4 B7 2.0 TDI BPW

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem z 2.0 BPW, wymieniłem już na nowe wałek rozrządu, vakum, wszystkie gumki PD, wypaliłem dpf i wyprogramowałem, korekty  wszystkie na minusie od 0,5 do max 1,0. A mimo tego jest ropa w oleju gdzieś takie 200-300 setki na 2000km, rano na zimnym pali na szczał lekko szarpnie przez sekundę potem pali idealnie, chodzi równo, jedynie co zauważyłem że na 1 biegu nie ma takiego kopa, reszta ok. Mechanik przypuszcza że mogą lać wtryski i temu dolewa. Macie jakieś pomysły pomocy proszę .

Opublikowano

Wtryski mogą lać albo może być mikroskopijnie pęknięta głowica.

Opublikowano
  • Autor

No właśnie, dlatego chcę się dowiedzieć czy da się jakoś dowiedzieć czy leją pompki mimo dobrych korekt, bo już sporo kasy wsadziłem w całą resztę a efektów brak. 

Opublikowano

Miałem podobny przypadek, wymieniłem głowice, co prawda w AVF, nowe zestawy gumek, nowe uszczelnienia a ropa dalej mieszała sie z olejem. Okazalo się, ze pękł oring na wtrysku. Ja bym oddał wtryski na stół, zeby miec 100 % pewnosci, ze to nie one.

Opublikowano
  • Autor

A zapomniałem dodać że,po wywaleniu dpf, jest dziwny zapach z wydechu, rozumiem że może spalać już trochę oleju, ale to nie ten zapach..

Opublikowano

A jaki to zapach skoro nie ten? :)

Opublikowano

Tak jak napisał wcześniej kolega, ON może być jedynie z ukł. paliwowego więc sugerowałbym ich demontaż i sprawdzenie na stole probierczym do wtrysków 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 26.03.2025 o 17:05, Michał81 napisał(a):

Witam mam problem z 2.0 BPW, wymieniłem już na nowe wałek rozrządu, vakum, wszystkie gumki PD, wypaliłem dpf i wyprogramowałem, korekty  wszystkie na minusie od 0,5 do max 1,0. A mimo tego jest ropa w oleju gdzieś takie 200-300 setki na 2000km, rano na zimnym pali na szczał lekko szarpnie przez sekundę potem pali idealnie, chodzi równo, jedynie co zauważyłem że na 1 biegu nie ma takiego kopa, reszta ok. Mechanik przypuszcza że mogą lać wtryski i temu dolewa. Macie jakieś pomysły pomocy proszę .

Sprawdz pompę vacum , dużo ludzi spotykało  się że ona mieszała olej z ropą

Edytowane przez Patryk087652

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.