pacholekck Opublikowano 15 godzin temu Opublikowano 15 godzin temu Cześć, mam audi q7 4m 2016r z USA z fabrycznym wpinanym hakiem holowniczym. Ostatnio miałem potrzebę podpiąć przyczepkę i chciałem zamontować europejskie gniazdo, jednak na kablach dochodzących do gniazda miałem np. wspólny stop i kierunek. Ktoś mi podpowiedział, że muszę zrobić parametryzację modułu 69 i wgrać europejski dataset (podobnie jak zrobiłem z bcm2 dla tylnych lamp). Mam oryginał VCP i wgrałem plik o nazwie q7_ahk_4m0907383d.zdc. Jednak mój moduł ma numer 4m0907383c (końcówka c) i wydaje mi się, że tym zrobiłem problem. Niestety w file managerze nie mam opcji pobrania pliku dla sterownika z końcówką c. Na oryginalnych kodowaniach samochód myśli, że przyczepka jest podłączona, chociaż nie jest (np. wrzucając wsteczny jest wizualizacja przyczepy na ekrenie). Dodatkowo na desce wyświetlają się błędy o prawym i lewym kierunku przyczepy. Co teraz mogę z tym zrobić? Nie zależy mi już na podłączaniu przyczepy, a jedynie na pozbyciu się błędów jak najniższym kosztem. Ja widzę takie opcje: 1. Wgrać dataset do modułu 69 dla poprawnego numeru części. Zakładam, że wtedy będzie tak jak zanim zacząłem kombinować i błędy znikną. Tylko skąd pobrać taki plik .zdc? 2. Kupić moduł z końcówką np. "d", ale on ma już 4 wtyczki, a mój moduł ma tylko 3 (ta czwarta jest chyba do przycisku do składania haka). Nie jestem pewien czy to zadziała z moim wpinanym hakiem, czy nie trzeba dokładać jakieś instalacji itp. Będzie to raczej kosztowne i wolałbym tego uniknąć. 3. Wykodować zupełnie haka, tak jakby auto nie było w niego wyposażone i odpiąć wtyczki od modułu. Próbowałem nawet to zrobić, ale wtedy wiele sterowników sypało błędami zarówno na desce jak i w vcds. Czy jest mi ktoś w stanie coś podpowiedzieć i pomóc? Załączam aktualny auto skan z vcds. Kodowania oryginalne jak przed moimi zmianami, jedynie wgrany błedny dataset do sterownika 69. Z góry dziękuję za pomoc. Log-Q7-138310km.txt
Muskel1 Opublikowano 15 godzin temu Opublikowano 15 godzin temu Zmień region z USA na RoW (resztę świata) w kodowaniu w sterownika przyczepy 69.
pacholekck Opublikowano 14 godzin temu Autor Opublikowano 14 godzin temu Nic to nie zmienia w błędach, załączam skan po zmianie. Wydaje mi się, że to powinienem zrobić na starym oryginalnym datasecie tego sterownika, zamiast wgrywać ten z końcówką "d". Log-Q7-69-RoW.txt
Muskel1 Opublikowano 6 godzin temu Opublikowano 6 godzin temu Sprawdź swoją drogą gniazdo przyczepy aby wykluczyć ram przyczynę. Może mikrostyk "myśli", że wtyczka jest wpięta.
pacholekck Opublikowano 5 godzin temu Autor Opublikowano 5 godzin temu Jeśli na próbę odkręcę gniazdo i wszystkie kabelki zaizoluje, to powinno być ok?
Muskel1 Opublikowano 5 godzin temu Opublikowano 5 godzin temu Po co izolować? Odkręć, sprawdź czy mikrostyk jest ok, czy przewody gdzieś nie są uszkodzone itp.
pacholekck Opublikowano 5 godzin temu Autor Opublikowano 5 godzin temu Chodzi mi o to, że w stanie kiedy nic nie jest podłączone to wszystkie przewody powinny być rozwarte, nic z niczym nie ma zwarcia kiedy wtyczka jest odłączona?
Muskel1 Opublikowano 4 godziny temu Opublikowano 4 godziny temu Jak wypniesz przewody musisz uważać aby nie zrobić zwarcia. Samo wypięcie nie powoduje zwarcia.
pacholekck Opublikowano 1 godzinę temu Autor Opublikowano 1 godzinę temu (edytowane) Nie widzę żadnego problemu z gniazdem. Wrzucam zdjęcia jak wygląda. Dodatkowo odpiąłem wtyczkę, która idzie do gniazda ze sterownika, ale nic to nie zmienia, samochód twierdzi, że przyczepka jest podpięta. czy ewentualnie jesteś mi w stanie pomóc wykodowac moduł haka, tak żeby nie było błędów w innych sterownikach? Edytowane 1 godzinę temu przez pacholekck
Muskel1 Opublikowano 1 godzinę temu Opublikowano 1 godzinę temu Tam w gnieździe powinien być mikrostyk sygnalizujący wpięcie wtyczki. Możliwe, że to on ma problem.
pacholekck Opublikowano 1 godzinę temu Autor Opublikowano 1 godzinę temu No właśnie nie widzę nic takiego. Na jakiej zasadzie działa ten mikrostyk? Jest NC czy NO? W sensie jak wypiąłem wiązkę do tego gniazda od modułu i to nie pomogło to chyba nie wina mikrostyku? czy to jest dużo zabawy żeby wykodowac całkowicie ten moduł?
Muskel1 Opublikowano 4 minuty temu Opublikowano 4 minuty temu Najczęściej znajduje się w gnieździe. Rozpoznaje wpiętą wtyczkę, powinien być NO. Masz wpinany hak? Nie wiedziałem, że w tych modelach montowano fabrycznie jeszcze wpinane. Znam tylko rozkładane na przycisk.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się