Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana odmy czy remont silnika 2.0 TDI CJCB w Audi A5 8T?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

 

Jestem posiadaczem a5 sportback z 2012 roku. Silnik 2.0 TDI z oznaczeniem CJCB 210 tysięcy przebiegu. Mniej więcej od pół roku mam problem z poborem oleju. Łyknie mniej więcej pół litra na 2500 km. Największe zużycie zauważyłem na trasach gdy przegonie auto (140km/h). Byłem dzisiaj u mechanika i powiedział ze po odkręceniu korka oleju i bagnetu dmuchało spalinami i stwierdził ze nie ma sensu sprawdzać ciśnienia na cylindrach tylko zasugerował kapitalny remont. Odkręciłem wąż od zimnej strony turbo i wylało się ze 100ml oleju. Olej znalazłem tez przy wężach w intercoolerze. Przy wtryskach widać ze się poci natomiast żadnych innych oznak nie mam. Auto pracuje równo, nie dymi, mocy raczej też mu nie ubyło. W VCDS DPF wygląda ok. Korekcja wtryskiwaczy tez jest ok. Dodatkowo zauważyłem że z korka bagnetu, wężyka wychodzącego od odmy z pokrywy zaworów do zimnej strony turbo również wydziela się dym niezależnie czy silnik jest zimny czy ciepły. 

 

Nie znam się zbytnio na Niemcach bo do tej pory miałem Francuzy. Czeka mnie remont czy mechanik próbuje mnie robić w balona? Jak spytałem ich czy mierzyli ciśnienie w skrzyni korbowej to usłyszałem że Panie jest taki przedmuch że nie było sensu sprawdzać. 

510976107_1234978984992075_8715183112997328368_n.jpg

509484753_742519714899074_6143401710691969282_n.jpg

509517039_1862197934348360_6367096280891531465_n.jpg

514505070_1936918163724129_3079741355363994206_n.jpg

Opublikowano

przecież to jest 200 ml na 1 tysiąc (wielu tyle spala oleju nie ma tragedii) co ty chcesz remontować zdiagnozuj turbo ewewtualnie odma do wymiany i naprzód szkoda kasy ewentualnie płukanka i nowy olej

Opublikowano

Najpierw warto odmę wymienić, tylko nie zamiennik, tu musi iść oryginał niestety. Sprawdź czy Turbo ma luzy, jak wyczuwasz jakieś to oddaj do regeneracji.

Opublikowano
  • Autor

Jak ruszałem wirnikiem to nie wyczułem żadnych luzów góra, dół, lewo, prawo, przód, tył.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Najprawdopodobniej problem rozwiązany. Wymieniłem pokrywę zaworów, miedziane podkładki pod wtryskami i zrobiłem płukankę. Na ten moment przejechałem 1k km nie ubyło nic także myślę że problemem była odma.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.