Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Miro_S76

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. tak 5w40 vst turbo bardzo dobry olej PAO ale xado jeszcze lepszy PAO plus Estry i rewitalizant
  2. no to u mnie podobnie teraz bierze ok 100 do 200 ml na 1 tys I nie wiem ale powinien jednak jeszcze mniej brac, niektórzy piszą ze wogule nie dolewają nie zabardzo mi sie w to chce wierzyć ale moze i tak jest jest. u mnie było cały czas mokro w cylindrach jak po dobie zajrzałem to jeszcze musiałem odesssac troche i przedmuchac rozrusznikiem, bo bałem sie ze kompresorem wciągnę przez zawory jakiś syf ale i tak chwilę kręcił jakby kompresji nie było a za chwilęodpalił i zadymienie jak z czołgu efekt jak najbardziej pozytywny spalanie oleju znacząco spadło pozdrawiam
  3. też tak robiłem tylko może mniejszą ilością ale zabieg się udał moze go jeszcze powtórzę za jakiś czas a tak na marginesie pomogło?
  4. dobry xado luxury 5w40 a wcześniej lałem ravenol vst oba wysoka półka robiłem mrok temu czyszczenie komory spalania preparatem forte valve ceanerem... i dużo pomogło ale może profilaktycznie zrobię jeszcze raz przy następnej wymianie oleju bo mi jeszcze 1/3 puszki została
  5. Panowie jak najszybciej sprawdzić czy turbina nie puszcza oleju w dolot albo w wydech, bo u mnie była regenerowana rok temu jakieś 10 tys. zrobiłem i pojawił się ubytek oleju do 3 setek na 1000 km, a wcześniej nie brał prawie wogule i zastanawiam się czy czasami turbo nie puszcza bo odma czyszczona i niedawno wymieniana na OE auto nie dymi jedynie lekki nalot czarny jest na wydechu po agresywniejszej jeździe, i z uwagi na to iż mógłbym to jeszcze reklamować jak to na szybko sprawdzić? bo mam tłusty IC i rurkę od IC i z 10 ml oleju wyciekło ale do dolotu olej nie dochodzi jest tam sucho .Dzięki za info
  6. Witam mam do was pytanie bo będę robił sobie profilaktykę czyszczenie komory spalania itp. i będe miał potrzebę ustawienia tłoków równo i ewentualnego ich poruszania i mam może banalne pytanie ale jak najlepiej kręcić wałem w automacie multitronic, bo w manualu to wiadomo 5 albo 6 i ogień a tutaj się zastanawiam czy tylko zostaje koło pasowe? dzięki za poradę
  7. Witam nie znalazłem celowanego tematu dlatego mam pytanie do osób które przerabiały temat w BFB a mianowicie będę się brał za wymianie uszczelki podstawy filtra oleju (tej metalowej) i odrazu pójdzie nowe kolanko, trójnik odmy, zaworek OE i uszczelka chłodniczki, czy robiliście to w 1.8 BFB idzie to jakoś sprawnie zrobić bez zdejmowania kolektora i jaki jest dostęp o śrub do obudowy filtra i czy idzie zlikwidować łatwo te opaski fabryczne od trójnika odmy dzięki bardzo za informację. Nie ma lpg wiec powinno być łatwiej
  8. Miro_S76 odpowiedział(a) na MitoMoto temat w 1.8T
    napewno dużo w tym prawdy jednak wielu osobą taki zabieg pomógł więcej lub mniej, ale jednak wiec spróbować nie zaszkodzi może zmniejszy się zużycie oleju bo mi dochodzi do 0,7 litra na 1000 co jest stanowczo za dużo jak na ten silnik, tyle to mi pali oleju skoda w firmie 1.5 tsi ale one ponoć tak już mają pozdrawiam
  9. Miro_S76 odpowiedział(a) na MitoMoto temat w 1.8T
    no właśnie z racji tego że mam 2 szt. tec2000 to użyje je zamiast nafty myślę że będzie takie same działanie i mam nadzieje że pomoże żeby zejść troszkę z tym braniem oleju bo 0,7 l na 1 tys to jednak za dużo, jak zrobie kolejny tysiak na śweieżym oleju to dam znać czy zabieg coś pomógł
  10. Miro_S76 odpowiedział(a) na MitoMoto temat w 1.8T
    a tak jeszcze na marginesie nie lepiej zamiast nafty poprostu zalać tłoki jakąś dobrą płukanką typu tec, LM i potem jak zejdzie do miski niech pochodzi i zmienić olej czy faktycznie nafta da lepszy efekt?
  11. Miro_S76 odpowiedział(a) na MitoMoto temat w 1.8T
    Bardzo dziękuję za wyczerpującą informację bede sie w sobotę bawił a powiedz ile czasu trzymać naftę jak już nie bedzie spływać? Pozdrawiam
  12. Miro_S76 odpowiedział(a) na MitoMoto temat w 1.8T
    dzięki właśnie będę wymieniał olej (i po tym zabiegu też zalać plukankę do silnika standardowo?). Czyli lepiej użyć nafty bo niektórzy mówią żeby lać płukankę do cylindrów albo jakieś atykoksy, ale nafta pewnie najneutralniejsza. a i jeszcze podpowiedz jak ją odsysałeś z cylindra? i czy kręciłeś dodatkowo silnikiem bez świec żeby to wszystko wyleciało? bardzo dymi na początku po takim zabiegu? Może pomoże bo remont silnika to już gruba sprawa a auto pracuje naprawdę ładnie ma moc turbo ładnie wstaje tylko oto spalanie oleju troszkę za dużo, jakby buło tak do 3 setek na tysiaka to bym pewnie nic nie robił ale drugie tyle to już spróbuje podziałać nie zaszkodzi a może pomoże pozdrawiam.
  13. Miro_S76 odpowiedział(a) na MitoMoto temat w 1.8T
    Witaj kolego idzie to samemu zrobić bo mi 1.8 t BFB też bierze z 0,5-0,7 l na 1 tys. wymieniane były usczelniacze bez zrywania głowicy ale nadal bierze olej z rana nie dymi podczas jazdy też (turbina była regenerowana ale to też wiele nie dało dolot suchy (jedynie nalot) jedynie jak go puszcze z górki dłuższy czas i depnę to wtedy troszkę dymka puści wiec pewnie pierścienie stoją bo przebieg pewny 240 tys i wydaje mi się że remont to ostateczność. dzieki za info
  14. Mam i to kompletnego nie chodzi mi o kasę a 2 setki na tysiąc to nie jest jakieś mega spalanie to już moja prawie nowa skoda slużbowa 1.5 tsi bierze więcej na tysiaka pytałem czy ktoś jeździ na takim oleju i tyle
  15. Z racji tego że mój BFB coś tam bierze tego oleju (2-3 setki na tysiąc kilometrów, turbo, odma, uszczelniacze zrobione coś tam się polepszyło ale jeszcze zużycie pozostało jakieś) auto jeździło w NL na eurolu 5w40 ja dotychczas lałem Meguina jednak słyszałem że oleje na bazie PAO (podobno najlepsze) nie są dobre do aut które mają tam jakieś zużycie oleju bo ponoć szkodzą katalizatorom dużo bardziej niż oleje HC i pomyślałem sobie zmenię sobie olej i kupiłem polecany Penrite HPR5 5W40 plus płukanka oczywiście, czy ktoś użytkuje auto na tym oleju? jakieś opinie? wiadomo olej jak olej z tych lepszych raczej ,ale może ktoś z was leje taki olej i czy wszystko ok? dzięki pozdrawiam

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.