Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Za wysoki prąd spoczynkowy w Audi A4 B9 2.0 TDI DETA

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.  Pacjent Audi a4 b9 2.0 deta 2019 Od jakiegoś zauważyłem że coś kradnie prąd akumulator wymieniony w lutym, auto postoi około 3 do 4 dni i już nie odpali. Udało mi się ustalić ze pobiera około 500 mA na spoczynku a winowajcą jest sterownik Gateway ponieważ po wyjęciu bezpiecznika z ramki B pozy 7 prąd nie ubywa i tu moje pytanie czy miał już ktoś taki problem ? dodam że sporadycznie pojawiał się problem z sos czy to ma coś wspólnego ze sobą? 

Opublikowano

Wrzuć pełny auto-scan. 

Opublikowano
  • Autor
Opublikowano
  • Autor
Opublikowano
  • Autor

W pierwszym skanie jest dużo błędów pewniepo wyjęciu bezpiecznika od sterownika Gateway bo wyciągam na noc żeby nie rozładowało akumulatora a drugi skan jest po skasowaniu błędów ale często jak robię skan to pojawia się błąd  8531970 prąd spoczynkowy U1406 00 009 za wysoki 

Opublikowano

Ok. Sprawdzę.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Masz scan z zapisanym błędem 8531970?

 

Zamontowałeś jakieś urządzenia w aucie? Np. Dashcam?

Opublikowano
  • Autor

20250712_161922.jpg

Opublikowano
  • Autor

Dołożyłem tylko kamerę cofania nową oryginalna z aso w warsztacie który robi to na codzień 

 

Opublikowano

Sprawdź w blokach pomiarowych jakie są wartości prądów spoczynkowych i uśpienia magistrali i komunikacji.

Opublikowano
  • Autor

Jakiej magistrali? 

Opublikowano

Wsiadasz do auta,

- podpinasz VCDS,

- włączasz zapłon,

-wchodzisz w sterownik 19 w rozszerzone bloki pomiarowe.

-Wyszukujesz po numerach wszystkie pokazane poniżej na zdjęciu nr. 2  bloki pomiarowe,

- zamykasz wszystkie drzwi (dalej siedząc w aucie),

- wyłączasz  zapłon,

- zaryglowujesz auto pilotem i obserwujesz jak sterowniki/magistrale  przechodzą w stan uśpienia.

 

Już po kilku minutach powinno to wyglądać jak na zdjęciu nr. 2.

Numer2.thumb.png.a6264eb5100c1741cab2604f2df7f0ab.png

 

 

Jest tam tylko jedna magistrala aktywna, bo jesteś w trybie diagnozy. 

Na zdjęciu nr.1  na włączonym zapłonie widać jak wszystkie magistrale są aktywne.

 

Numer1.thumb.png.34247cf9ad570b26f712d8e69c60e268.png


Ciekawe jak to będzie wyglądało u Ciebie.

Opublikowano
  • Autor

20250714_190851.jpg

Opublikowano
  • Autor

Taki stan po 10 minutach 

 

Opublikowano

Nie przechodzą w stan uśpienia. Wygląda jakby Gateway je budził.

Jaki błąd jest teraz w sterowniku Gateway zapisany?

 

Opublikowano
  • Autor
Opublikowano

Ok. Coś dalej ciągnie prąd i sterownik to rejestruje i zapisuję błąd.

Myślę, że to sterownik Gateway ma usterkę lub coś nie pozwala mu przejść w stan uśpienia.

 

Opublikowano
  • Autor

To co byś proponował żeby teraz zrobić ?

 

Opublikowano

Zasięgnąć drugiej opini, jeżeli też stwierdzi, że to Gateway,  to Gateway do wymiany.

Opublikowano
  • Autor

Myślałem właśnie wymianie chyba będę szedł w tą stronę popraw mnie jeśli się mylę sterownik Gateway znajduje się pod tylna kanapą?  Wiesz może czy to się tylko wymienia czy trzeba kodować albo coś?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 1

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.