Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Terkotanie/stukanie przy ruszaniu w Audi A5 8T 2.0 TFSI CNCD

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie. Ostatnio usłyszałem dziwne dźwięki z pod maski. Podczas mocniejszego wciśnięcia gazu przy ruszaniu np. ze świateł z okolic silnika wydobywa się takie stukanie/terkotanie podobne do uwalonego wtryskiwacza w dieslu tylko z 5 razy ciszej, ale mniej więcej w tych rejestrach. Ma to miejsce tylko w momencie gdy puszczam hamulec i naciskam gaz w tej pierwszej fazie ruszenia kiedy przód się unosi i trwa jakąś sekundę maks dwie potem cisza, na wstecznym to samo. Wrzucę na N i po dodaniu gazu zero terkotania, tak samo podczas jazdy, moc jest, auto idzie za nogą. Również przy spokojnym ruszeniu dźwięk nie występuje. W co celować? Wtryski? Rozrząd? Poduszki? A może dwumas albo coś z napędu rezonuje. Dźwięk jest o tyle dziwny że występuje tylko w momencie jakby zasprzęglania i ciężki do obserwacji na warsztacie. Prosiłbym o jakieś podpowiedzi.   

Opublikowano

spróbuj nagrać, dwumasa jest charakterystyczna może coś usłyszymy...

Opublikowano
  • Autor

Postaram się ale nagranie tego będzie dosyć skomplikowane. A ogólnie dwumas może tak grać przy ruszaniu? Ze stukaniem dwumasy na biegu jałowym albo przy gaszeniu to się spotkałem nie raz, ale przy ruszaniu to nigdy.

Edytowane przez matekboss

Opublikowano
28 minut temu, matekboss napisał(a):

Ze stukaniem dwumasy na biegu jałowym albo przy gaszeniu to się spotkałem nie raz, ale przy ruszaniu to nigdy.

musi być bardzo rozwalony

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Walki do roboty. Miałem to samo. 

Opublikowano
  • Autor

Wałki by stukały niezależnie czy dodawałbym gazu na luzie czy na biegu, poza tym zauważyłem ostatnio że mam spory luz na prawej flanszy więc to może z tego tak terkocze przy ruszaniu. 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 30.07.2025 o 17:48, matekboss napisał(a):

Wałki by stukały niezależnie czy dodawałbym gazu na luzie czy na biegu, poza tym zauważyłem ostatnio że mam spory luz na prawej flanszy więc to może z tego tak terkocze przy ruszaniu. 

U mnie stukały tylko na postoju na światłach i przy ruszeniu później już nie. 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Próbowałem wywołać ten efekt i bez powodzenia, nie mam pojęcia co to było, może jakaś lewa wacha mi się na stacji trafiła albo coś w napędzie, ewentualnie zawieszenie skrzyni i silnika. Będę jeździł obserwował bo jeśli to coś grubego to samo się nie naprawiło i co się odwlecze to nie uciecze i prędzej czy później wyjdzie. Może to LSPI, ale jakoś nie słyszałem żeby TFSI były na to szczególnie podatne, sprawdzałem na VCDS, brak wypadania zapłonu, zmienne fazy idą jak po sznurku z zadanymi, sprawdzę jeszcze cofki zapłonu na pełnym ogniu, może któryś wtrysk chce opuścić czat. Na pewno dam znać, póki co pozostaje czekać bo albo nawąchałem się rozpuszczalników i dostałem jakiejś schizy albo jakaś fata morgana.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.