Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A5 F5 z USA nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hejka
Za niedługo będzie u mnie w końcu a5 f5 2019 z usa - zakup jakiś czas temu na bid.cars. - tlyko dlatego ze udało sie to naprawdę w okazyjnej cenie dorwać. 

W skrócie problem jest taki, ze auto nie było skasowane bez żadnej stłuczki, tylko przestało odpalać. Ubezpieczyciel stwierdził (AC ? ) że naprawa przekroczy wartość auta, dlatego też samochód został wystawiony na aukcje. 
Dlatego też mam parę pytań .
1. Jaki kabelek do diagnostyki i ew kodowań, zmian sterowników itp. - Aktualnie mam vcds hex can chinczyk 12.12. Czy może lepiej jakis VCP zakupić ? 
2. Czy mogę jakoś po vinie sprawdzić co tak naprawdę jest przyczyną błędu ? Mam raport carfax i autoreport ale tam niestety nic takiego nie ma. 
3. Rozumiem że jest to wróżenie z fusów, ale co byście obstawiali? Jakieś typowe bolączki np uwalony sterownik silnika ? skrzyni ? 
 

Opublikowano

Może być wszystko , od pierdoły po zatarty motor. Widzę dość często takie zakupy i 90% to auta w które trzeba spoooooro władować i są to gruzy choć czasami trafiają się auta z pierdołami. 

Opublikowano
  • Autor

Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego tez szukam powoli dobrego kabelka/ kabelków.

Mam nadzieje ze to nie motor, bo nie chciałbym robić kolejnego remontu w tym roku ( miesiąc temu robiłem 1.8t w a4 b7).

 

Opublikowano
12 godzin temu, Drennei napisał(a):

Aktualnie mam vcds hex can chinczyk 12.12.

Za stary.

 

12 godzin temu, Drennei napisał(a):

Czy może lepiej jakis VCP zakupić ? 

Do parametryzacji lamp może się przydać, bo VCDS nie ma takiej funkcji.

12 godzin temu, Drennei napisał(a):

3. Rozumiem że jest to wróżenie z fusów,

Tak. Bez podstawowej diagnostyki to spekulacje.

 

Opublikowano
  • Autor

Oki a jeszcze pytanie, czy te odpowiedniki mogą być ryżowe, czy jednak tylko VCP/VCDS sobie poradzi?

Opublikowano
1 minutę temu, Drennei napisał(a):

Oki a jeszcze pytanie, czy te odpowiedniki mogą być ryżowe,

Ori.

Opublikowano
  • Autor

Z tego co doczytałem to VCP też dam rade zrobić diagnotyczke taka jak VCDS tylko, że wolniej ? 
W tym wypadku wystarczy sam VCP ? 

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Ori.

Z tego co doczytałem to VCP też dam rade zrobić diagnotyczke taka jak VCDS tylko, że wolniej ? 
W tym wypadku wystarczy sam VCP ? 

Opublikowano

Można, chociaż pod względem diagnostyki, zmiany kodowań i adaptacji VCDS jest dużo wygodniejszy i (miom zdaniem) lepszy.

Opublikowano
  • Autor

Oki rozumiem, to zakupie. 

To mam jeszcze pare pytań
1.Majac światła z tyłu o kodzie wyposażenia 8SP w a5 f5 przedlift to oznacza że sa z pływającym kierunkiem ? 
2. Zamiast rozcinać lampy moge bez problemu kupić nowe i wtyczki beda pasować p&p ? ( oczywiście wiem musze dołożyć kabelki do stop-u i przeciwmgielnego).
3. Mógłbym prosić o numer lamp eu dla tyłu, oraz przełącznika światła? 
3. Mógłbym prosić o numer konektorów to lamp oraz do modułu? . 

Opublikowano

1. Nie, bo lampy z USA nie mają dynamicznych kierunkowskazów.

Odnośnie pozostałych punktów, wszystko jest już na forum opisane. Użyj wyszukiwarki:wink:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 26.11.2025 o 16:05, Muskel1 napisał(a):

1. Nie, bo lampy z USA nie mają dynamicznych kierunkowskazów.

Odnośnie pozostałych punktów, wszystko jest już na forum opisane. Użyj wyszukiwarki:wink:

Oczywiscie że maja tylko kierunkowskaz miga razem ze stop.

Opublikowano
3 minuty temu, arris_88 napisał(a):

Oczywiscie że maja tylko kierunkowskaz miga razem ze stop.

Dynamiczny? 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Tak oczywiscie. Jest on czerowny ale normalnie plywa tylko w polaczeniu ze stopem. No chyba ze lampa jest golas, to dynamiki brak. Zdarzały się jedne i drugie.

Opublikowano

Ok. dobrze wiedzieć. Nie widziałem jeszcze pływających z USA.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.