Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Żarówki LED - funkcjonowanie w A4 B6


teetime

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy macie jakis patent jak rozwiazac problem z funkcjonowaniem zarowek LED w A4 B6?

Nie tylko u mnie ale juz i u kilku znajomych zauwazylem ten sam mankament. Po zalozeniu np. Leda jako postoj, ten led miga a wFIS pokazuje mi blad ze zarowka postoju jest spalona. NIe mozna rowniez wlozyc tylnych lamp led bo tez jest cos nie tak.

Macie jakis pomysl jak to rozwiazac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne ledy można włozyć i nie ma żadnch problemów - trzeba tylko odpowiednie kupić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podepne sie pod temat i mam pytanie czy zmieniał ktoś oświetlenie wewnętrzene w A4 B6 na diody LED ? Jeżeli tak to czy funkcjonuje normalnie, chciałem sobie zmienić ale wiem że czasami mogą być problemy przez moduły komforu, np. zmieniłem w astrze III i nie świeciły, jak ktoś coś wie to prosze napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzis zmienielem oswietlenie wnetrza w b5 wszystko poszlo by jak po masle gdyby nie dwie diody przy lusterku srodkowym ktore po wlozeniu nie dzialaja. orginalnie wchodza tam zarowki t9 czy cos takiego, te z metalowa koncówka. i problem jest tego typu ze diody niestety musza byc podlaczone +pod+ a - pod -(w zwyklej zarowie wszystko jedno). czla ta lampka jest tak zrobiaona ze wyglada na to ze aby zamienic + z - dla tych malych diod i zeby wszystko dzialalo jak z fabryki bez ciecia i lutowania sie nie obejdzie . w najblizszym czasie sie za to wezme to moze wrzuce jakies foty .

mozliwe tez ze w b6 wzystkie zarowki te male sa w5w to nie ma wtedy zadnego problemu bo tego typu diody wystarczy obrocic zeby zmienic kierunek przeplywu pradu.

Po zalozeniu np. Leda jako postoj, ten led miga a wFIS pokazuje mi blad ze zarowka postoju jest spalona

to przez to ze led ma maly pobor pradu i roznica miedzy poborem padu przez zarowe a leda jast tak duza ze fis widzi led jako przepalona zarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podepne sie pod temat i mam pytanie czy zmieniał ktoś oświetlenie wewnętrzene w A4 B6 na diody LED ? Jeżeli tak to czy funkcjonuje normalnie, chciałem sobie zmienić ale wiem że czasami mogą być problemy przez moduły komforu, np. zmieniłem w astrze III i nie świeciły, jak ktoś coś wie to prosze napisać

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_oswietlenie_led_w_tyle_auta_wnetrze-t35756.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, wydaje mi się ze powinieneś podłączyć równolegle w obwód jakiś rezystor. dioda led nie jest zadnym obciążeniem, w przeciwieństwie do żarówki, więc komputer nie wykrywa rezystancji i dlatego pokazuje błąd. to tylko moje domysły ale spróbuj. najlepiej zmierz omomierzem rezystancję żarówki i takiego rezystora poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...